Ebru Baki Kimdir? | Onlinezeka
Kimdir?

Ebru Baki Kimdir?

Ebru Baki,  Demirören Medya’ya geçmiş olan CNN Türk ile yollarını ayıran Ekonomi Müdürü Ebru Baki sevgilisi kim veya evli mi? Ebru Baki nereli? İşte son zamanlarda gündemde çok fazla yer alan Ebru Baki’nin biyografisi ve hayatı.

Ebru Baki Biyografisi

1 Ocak 1975 yılında dünyaya gelen Ebru Baki doğma büyüme İstanbulludur. Ebru Baki boyu 1.68 m’dir. Oğlak burcudur. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde almıştır. Stajyerliğinden bu zamana kadar medya sektöründe aktif olarak görev almıştır. Üniversite yıllarında Hürriyet Gazetesi’nin ekonomi servisinde staj yapmıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Mimar Sinan Kimdir? Kısaca Hayatı ve Eserleri

Ebru Baki’nin Başarısı Hakkında Videosu 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=DBqh1grew64[/embedyt]

Lise yıllarında eğitim amacı ile başvurduğu programlar ile yurt dışına gitmiş ve çeşitli burslardan yararlanmıştır. İletişim Fakültesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İDBF Uluslararası İktisat Bölümü’ne devam etmiştir. Okul ile çalışma hayatını beraber yürütmüştür. Ebru Baki öğrencilik hayatında da oldukça başarılı olmuştur.

Ebru Baki İş Hayatı

Ebru Baki, Hürriyet Gazetesi’ne stajyerlik ile başlayarak, muhabirliğe kadar uzanmıştır. Hürriyet Gazetesinde toplamda 7 yıllık bir dönem geçirmiştir. Bilişim, iş dünyası ve tüketici haberleri ile ilgili olarak çeşitli ödüller almıştır. Hürriyet Gazetesi’nden sonra televizyon macerası başlamıştır.

2001 ila 2014 arasında CNN Türk de ekonomi programları hazırladı. Aynı zamanda editörlük de yaptı. 2014 de Ekonomi Haber Müdürü oldu, 2016 da ise CNN TÜRK Ekonomi Müdürlüğüne atanmıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Star TV Babamın Günahları Zeyno Kimdir? İsmi

CNN Türk de Parametre ve Ebru ile Pazarlık programlarını sunmuştur. CNN TÜRK ile yollarını ayırdıktan sonra TGRT Haber ile anlaştı. Ören ailesi ile el sıkışmış olan Ebru Baki, TGRT Haber de ekonomi servisini belli bir süre yönetmiştir.

Bir yayın organı olan TGRT Haber ile kısa bir süre çalıştıktan sonra, burada çalışmaktan vazgeçerek, TGRT Haber’den ayrılmıştır.

Ebru Baki, son olarak da Habertürk TV de yayınlanmakta olan Bülent Aydemir ve Serdar Kuter ile beraber Para Gündem programı ile izleyenlerin karşısına çıkmaya devam etmektedir.

Ebru Baki Hobileri Nelerdir?

Ebru Baki hobileri arasında binicilik ve piyano ön plandadır. Aynı zamanda ekonomi uzmanı olan Ebru Baki kitap okumayı da çok sevmektedir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Levent Can kimdir?
Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


5 Yorum

 • Sayın İlgili , İyi günler,
  Birazdan sunucusunu eleştireceğim “Para Gündem” programını tabii ki izlemeyebilirim ancak konukların yorumlarını merak ettiğim ve o saatte açıkçası izlenecek başka program olmadığı için söz konusu programı izliyorum. Ancak inanın bana Ebru Baki’nin tarzı açısından maliyeti yüksek oluyor.
  Şöyleki; öksürüyor, gülüyor ,konuklarının sözünü kesiyor, Ankara’daki partneri ile bir türlü senkronize olamıyor. “Anladım” ,
  “anladım “diyerek sanki program konukları ve kendi arasında geçiyormuş gibi bir tavır içinde. İşini harika yaptığı kanaatinde değilim acaba Habertürk başka bir spiker bulamıyor da mı bu hanıma bu işi yaptırmaya devam ediyor? Ekrana çıkması şart değil programı hazırlar , başkası sunar. Keşke yetkililer bu eleştirimi okusalar ve bir defa programı dinleseler.
  Saygılarımla..

  • Bahsettiğiniz programı hergün izliyorum gerek Ebru hanım gerekse haber ortağı Bülent bey bence gayet iyi ve izlenebilir bir program sunuyorlar en azından yapmacık değiller doğallar ondan garip gelmiş olabilirler size başarılarının devamını diliyorum dürüstlük doğru habercilik sizden izlemesi bizden

 • Ben bu programı her gün severek ve yararlanarak izliyorum.Olmadığı iki gün onu arıyorum.
  Ben Ebru Baki kadar iyi bir sunucu görmedim.Alçak gönüllü,rahat davranışlı izliyenle bütünleşen bir sunucu.
  Güzelde…

 • Ebru BAKİ’nin kendisini benzer formattaki diğer tv program sunucularından ayıran çok önemli bir özelliği var. “Gündemi oluşturan tüm haberleri, lüzumsuz tekrarlardan kaçınarak yeteri kadar hızlı bir şekilde ve seyirci dikkatini dağıtmadan” çok güzel bir tonda sunuyor.
  Ayrıca tevazusu ve doğallığı da programın izlenme konforunu artıran çok önemli yanları.
  Bazen sunum sırasında sinirlendiği anlaşılabiliyor. Bu da biraz zayıf tarafı olsa gerek.
  Son zamanlara kadar konuklarının sözlerini sıkça kestiği de gözlemleniyordu, ama bu konuya da artık dikkat ettiğini görüyorum. Belki de konunun dağılmaması ya da zamanın diğer konuklara dağıtılması konusundaki şahsi kaygılardan da kaynaklanıyor olabilir.
  Program partneri Bülent Aydemir ile de son derece saygı ve uyum içinde keyifli sunum yapmalarını zevkle izliyoruz.

 • Begenerek severek izliyorum ama surekli konuklarin sozunu kesmesi gereksiz gulmelerihic hoş olmuyor vede dikkatimi dagitiyo

Yorum Bırak