The title of the page
Sağlık

Bağırsak Mantarı ve Saraçoğlu’nun bitkisel önerisi

Bağırsak mantarı, bağırsaklarda yaşayan candida gibi küçük canlıların sayısındaki yüksek artış sonrası bağırsak florasının bozulması durumudur.

Bağırsak mantarının ilk etaptaki belirtileri

  • Halsizlik, yorgunluk hali.
  • Şişkinlik, kabızlık veya ishal.
  • Konsantrasyon kaybı.
  • Döküntü, kızarıklık, sedef ve egzama gibi deri rahatsızlıkları.
  • Bağırsak krampları.
  • Şeker tüketme isteği.
  • Dönemsel alerjiler.
  • Libido düşüklüğü.

Bağırsak mantarı ağız kokusuna neden olur mu?

Evet. Bağırsak mantarı ağızdaki candidanın sayısının da artmasına neden olabilir. Bu durumda ağızda şiddetli derecede koku olması mümkündür.

Bunu da Okuyabilirsin...  Sarı kantaron çayı, faydaları ve yan etkileri

Bağırsak mantarı teşhisi nasıl koyulur?

Bağırsak mantarı gibi bir durumdan şüpheniz varsa kesinlikle doktora gitmeniz tavsiye edilir. Bağırsak mantarının teşhisi için kan tahlili, dışkı testi gibi testler yapılabilir.

Evde yapacağınız tükürük testi de bağırsak mantarının var olup olmadığına dair size fikir verebilir. Sabah kalktığınızda herhangi bir şey yemedem, su dolu saydam bir bardağın içine tükürün. Tükürdükten yaklaşık 3-4 dakika sonra, tükürüğünüzden aşağı doğru iplik şeklinde salınımlar söz konusuysa, su bulanıklaşıyor ya da küçük küçük parçalanmalar suya dağılıyorsa, tükürüğünüz dibe çöküyorsa bağırsak mantarı söz konusu olabilir. Ancak bu işlem, herhangi bir tanı koymak için yetersiz kalabilir. Bu sebeple mutlaka uzman bir doktora görünmeniz gerekiyor.

Bunu da Okuyabilirsin...  Hindistan Cevizi Yağı

Candida mantarından korunmak için nasıl beslenilmeli?

Şeker, candidanın büyüyüp gelişmesine yardımcı olan bir besindir. Bu sebeple şekerden uzak durmanız tavsiye edilir. Yüksek karbonhidrat içeren besinlerden uzak durun.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Bağırsak Mantarı ve Saraçoğlu'nun bitkisel önerisi 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Bağırsak Mantarı ve Saraçoğlu'nun bitkisel önerisi 1 – google play indir e1608493225897

Sarımsak, elma sirkesi, yoğurt ve kefir tüketin. Kümes hayvanlarının etini ve balık tüketebilirsiniz. Kalsiyum ve magnezyum yönünden zengin besinleri tercih edin.


İbrahim Saraçoğlu’nun bağırsak mantarı için kür önerisi

Bağırsak Mantarı ve Saraçoğlu'nun bitkisel önerisi 3 – ayni safa

Bir bardak kaynamış klorsuz suya, aktarlardan temin edilebilecek olan aynı safa bitkisini bir yemek kaşığı kadar ilave edin. Daha sonra kısık ateşte 5 dakika kadar kaynatın, süzün ve için. Bu işlemi 1 ay boyunca, her akşam yemeğinin ardından yapın ve içtikten sonra herhangi bir yiyecek tüketmeyin.

Aynı safa bitkisinden oluşan kürü içtikten sonra, birkaç saat sonra 1 yemek kaşığı kadar çörek otu yağı da tüketmeniz tavsiye edilir.

Uygulayacağınız bu işlemlerin dışında, doktorunuz size herhangi bir ilaç önerdiyse bu ilaca da devam etmeniz önerilir.

İlginizi çekebilir: Nişastasız sebzeler

Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu