Kimdir?

Ece Dizdar Kimdir?

Ortaokul döneminde Belçika’da müzikal oyunculuk, dans ve ses eğitimleri alan Ece Dizdar Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İngiltere’ye giderek Artsed oyunculuk akademisinde oyunculuk eğitimi aldı.

Son dönemlerde kendinden çokça söz ettirmeyi başaran güzel oyuncu Ece Dizdar en son Siyah Beyaz Aşk isimli dizideki İdil karakteriyle ekranlara geldi. Filmler, diziler, tiyatro oyunları ve reklamlar olmak üzere pek çok rolde izlemeye alıştığımız Ece Dizdar kimdir? Hem yetenekli oyunculuğu hem de özel yaşantısıyla merak uyandıran Ece Dizdar kaç yaşında? İşte ünlü oyuncu hakkında merak edilenler.

Ece Dizdar Biyografisi

23 Kasım 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Ece Dizdar boyu 1,67 m olarak bilinmektedir ve kilosu 56’dır. Babasının mesleğinden dolayı çocukluğunu Türkiye’deki pek çok şehirde ve Pakistan, Belçika ve İngiltere’de geçirmek zorunda kaldı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Deniz Zeyrek Kimdir?

Ortaokul döneminde Belçika’da müzikal oyunculuk, dans ve ses eğitimleri alan Ece Dizdar Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İngiltere’ye giderek Artsed oyunculuk akademisinde oyunculuk eğitimi aldı. Burada profesyonel olarak oyunculuğa ilk adımını attı. 1999 senesinde babasının görevi sebebiyle bulundukları Gölcük’te ailesini kaybetti.

Ece Dizdar Filmleri ve Dizileri

İlk olarak 2002 yılında En Son Babalar Duyar isimli dizi ile dizi oyunculuğuna başladı. 2003 yılında Esir Şehrin İnsanları, 2004 yılında Hayalet dizisi ve Simbiyotik sinema filminde, 2005’de Percy Circus filminde, 2007’de GettingIt On filminde, 2009’da Act of God filminde, 2011’de Al Yazmalım ve Karakol Herkes Adalet İster dizilerinde, 2012’de Şubat dizisi, 2013’de Güneşi Beklerken dizisinde, 2014’de Çekmeceler filminde, 2015’de Beş Kardeş dizisinde, 2016’da Ruh İkizim kısa filminde ve Arkadaşlar İyidir dizisinde, 2017’de Fi ve Görünen Adam dizilerinde ve son olarak da 2017 yılında Siyah Beyaz Aşk dizisinde rol aldı. Dizi ve filmlerinin yanı sıra pek çok tiyatro oyununda da rol aldı. Ayrıca seslendirme ve dublaj çalışmalarını da yürüttü. İçim puding, Lipton poşet demlik, Çerezza, Dove, Vodafone, Selpak ve Siemens reklamlarında oynadı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Nihan Gür

Ece Dizdar Özel Hayatı

Başarılı oyunculuk kariyeri ve güzelliği ile gündeme gelen Ece Dizdar sevgilisi ile de oldukça merak ediliyor. Kendisi gibi oyunculuk mesleğinde olan Emir Çubukçu ile mutlu bir beraberlik yaşayan ünlü oyuncu hayatı ve oyunculuğu hakkında daha çok konuşulacak gibi görünüyor.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak