Genel Kültür

Ziraat Bankası ‘Kredi Kartı Nakit Avans işleminiz gerçekleştirilemedi’ sorunu ve çözümü

Ziraat Bankası kredi kartını kullanan birçok kişi ‘Kredi Kartı Nakit Avans işleminiz gerçekleştirilemedi’ gibi bir uyarı ile karşı karşıya kalabiliyor ve para çekemiyor. Peki, nakit avans işlemi neden gerçekleşmiyor? Çözümü var mı?

Öncelikle yazımızın hemen başında belirtmek gerekir ki, kredi kartı borcunuz varsa ve ödeme süresini geçirdiyseniz ‘nakit avansın işleme kapatılması’ sürpriz değil. BDDK, 1 yıl içerisinde kart borcunun 3 kere geç ödenmesi durumunda nakit avans özelliğini kapatmaktadır. Ayrıca sürekli olarak asgari ücretin ödenmesi halinde de ‘nakit avansın işleme kapatılması’ gibi bir problemle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Şayet borcunuzu ödemediğiniz ya geç ödediğiniz için nakit avans işleme kapatıldıysa, borcunuzun tamamını ödemeden nakit avans bir daha işleme açılmayacaktır. Borcun tamamını ödemeniz halinde 1 gün içinde nakit avans hala aktif hale gelmediyse şubeniz ya da müşteri temsilciniz ile irtibata geçmeniz önerilir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Kurtuluş Savaşında Türk Kadınının Katkıları Nelerdir?

Nakit avans işleme kapatıldığı takdirde kredi kartının kullanımına devam edebilir, alışveriş vs. gibi durumlarda çekim yaptırabilirsiniz.

Borcun geciktirilmesi nakit avansın kapatılmasına sebep olabileceği gibi, kartın son kullanma tarihinin geçmesi ya da para çekme limitinin üstünde bir tutar talebinde bulunmanız halinde de işlem gerçekleşmeyecektir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak