Kimdir?

Yavuz Ağıralioğlu kimdir? Ne iş yapıyor?

Yavuz Ağıralioğlu, 1 Şubat 1972 tarihinde Trabzon’un Çaykara ilçesinin Eğridere köyünde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Yozgat’ın Sorgun ilçesinde tamamlamış, üniversite eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır.

1995-1997 Nizam’ı Alem Ocakları Genel Başkanlığı’nı yaptı. Büyük Birlik Partisi ile siyasete atılan Ağıralioğlu, 2002 seçimlerinde Trabzon’dan milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi. 2003 yılında BBP’de MKYK üyeliğine seçildi ve genel başkan yardımcısı oldu.Yavuz Ağıralioğlu kimdir? Ne iş yapıyor? 1 – yavuz agiralioglu kimdir yavuz agiralioglu hayati h1564519960 ef22a4

Yavuz Ağıralioğlu, BBP‘nin 5. Olağanüstü Kongresi’nde genel başkanlığa aday olan oldu ancak genel başkanlığı Mustafa Destici kazandı. Ağıralioğlu sonraki süreçte BBP’den ayrıldı.

24 Haziran 2018 Genel Seçimleri öncesinde İYİ Parti’ye katılan Yavuz Ağıralioğlu, İstanbul 1. Bölge 3. sıradan milletvekili seçilerek meclise girdi. İYİ Parti Grup başkanvekili olan Ağıralioğlu, aynı zamanda Türkiye İnisiyatif Merkezi Genel Başkanlığı’nı da yürütmektedir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Thomas Edison Kimdir? Kısaca Hayatı ve Buluşları

Evli ve 3 çocuk babası olan Yavuz Ağıralioğlu, Sorgun’da bulunan kaplıca tesisleri ve Ankara merkezli peyzaj, inşaat firmasıyla da ticarî faaliyetlerini sürdürmektedir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak