Kimdir?

Volkan Babacan Kimdir? Sevgilisi Kim?

Volkan Babacan, Türkiye A milli futbol takımının birinci sıra kalecisi konumundadır. Futbol kariyeri boyunca Türkiye Ligi’nde 2 kez Türkiye Kupası Şampiyonluğu yaşamış, bir kez Şampiyonlar Ligi turnuvasında çeyrek finale yükselen takımı ile beraber buradan elenerek ülkesine dönmüştür.

Yaptığı başarılı kurtarışlar ile ön plana çıkan Volkan Babacan kimdir? İşte futbolculuk kariyeri boyunca gösterdiği başarılı performans ile futbolseverlerin kalbini kazanan Volkan Babacan hakkındaki her şey. 11 ağustos 1988 yılında dünyaya gelen Volkan Babacan, şu anda İstanbul Başakşehir takımının kalesini korumaktadır. Volkan Babacan boyu 1.92 metredir. Kaleci pozisyonunda oynayan Volkan Babacan, yaptığı kurtarışlar ile etkileyici bir performans gösteriyor. Peki, Volkan Babacan nereli? Türkiye’nin Antalya şehrinde dünyaya gözlerini açan Volkan Babacan, Fenerbahçe Spor kulübü altyapısından yetişmiştir. Önceki performansında çok fazla kendisini gösteremeyen Volkan Babacan, 2014 yılında İstanbul Başakşehir’e transfer olmuş ve burada gösterdiği performans ile izleyenleri büyülemiştir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Özlem Yılmaz Kimdir?

Volkan Babacan’ın Başarıları

Volkan Babacan, Türkiye A milli futbol takımının birinci sıra kalecisi konumundadır. Futbol kariyeri boyunca Türkiye Ligi’nde 2 kez Türkiye Kupası Şampiyonluğu yaşamış, bir kez Şampiyonlar Ligi turnuvasında çeyrek finale yükselen takımı ile beraber buradan elenerek ülkesine dönmüştür. Bunun yanı sıra A takımlara yükselmeden önce U-16 yaş düzeyinde oynanan Avrupa Şampiyonası turnuvasında en iyi kaleci ödülünün sahibi olmuştur.

Volkan Babacan’ın Kariyeri Boyunca Oynadığı Takımlar

Profesyonel futbol yaşamına ilk olarak 2002 yılında Fenerbahçe Spor Kulübünde başlayan Volkan Babacan, 4 yıl süren bir altyapı süreci geçirmiştir. Ardından 2006 yılında Fenerbahçe’nin A takımına yükselmiştir. Ama 2006-2007 yıllar arasında kişisel gelişimi için İstanbulspor takımına kiralanmıştır. 12 maçlık bir seri ile İstanbulspor’ da boy göstermiştir. Aynı sezonun bitiminden sonra Fenerbahçe Spor Kulübü’ne dönen Volkan Babacan, takıma transfer edilen Rüştü Rençber’den sonra 3. kaleci olmuştur. 2008-2009 sezonunda Serdar Kulbilge’nin takımdan ayrılması ile 2 kaleci durumuna gelerek bu sezon oynanan bütün Türkiye Kupası maçlarında sahadaki yerini almıştır. 2010-2011 yılında kiralık olarak Kayserispor, 2011-2014 yıllarında Manisaspor ve son olarak göstermiş olduğu başarılı performans ile İstanbul Başakşehir takımına transfer oldu.

Bunu da Okuyabilirsin...  Yaprak Hırka kimdir?

Volkan Babacan’ın Kişisel Hayatı

Volkan Babacan sevgilisi Hilal Özdemir ile uzun zaman birlikte kaldıktan sonra 20 Haziran 2018 tarihinde Çırağan sarayı’nda gerçekleştirilen düğün ile evlendi. Nikâh şahitlik edenler ise Başakşehir Spor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Teknik Direktör Abdullah Avcı, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih terim ile Abdülhalik Çimen, Sarhat Albayrak ve Gizem Sınay yer aldı.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak