The title of the page
Genel Kültür

Uzaktan Eğitimle Endüstri Mühendisliği Nedir?

American Metropolitan University uzaktan eğitimle Endüstri Mühendisliği bölümünü sizler için araştırdık. Endüstri Mühendisliği bölümünü düşünenler için ek bir seçenek olabilecek bu imkandan yararlanmayı düşünebilirsiniz. Uzaktan eğitim, internet üzerinden kişisel kullanıcı adı ve şifreyle yapılan interaktif, ders videoları, dokümanlar ve ölçme testleri şeklinde yapılan eğitim. Uzaktan eğitim yöntemiyle Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olanlar Endüstri Mühendisi unvanı  kazanarak mesleklerini yapabilir hale gelmekteler. Uluslarası bir üniversite olan American Metropolitan University mezunları için verilen diplomalar dünyanın her yerinde geçerlidir. ​American Metropolitan University, faaliyet gösterdiği ülkenin resmi dilini eğitim dili olarak kabul etmektedir. Bu nedenle American Metropolitan University Türkiye’de eğitim dili Türkçe’dir.

Endüstri Mühendisliği

İnsan, donanım, bilişim, makine ve enerjiden meydana gelen oluşan bütünleşik sistemlerin tasarımı, iyileştirilmesi ve kurulması ile alakalı olan bir mühendislik bilim dalıdır.  Bu sistemlerden elde edilen sonuçların belirlenmesi, öngürülmesi ve değerlendirilmesi için mühendislik analiz ve dizayn ilke ve metotları ile birlikte sayısal ve sosyal bilimlerdeki uzmanlaşmış bilgiyi ve yeteneği kullanır. Bu okuldan mezun olanlar, kendi işlerinde ya da özel sektörde çalışma imkanı bulabilir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ahilik Nedir? Kısaca Amaçları ve Önemi

Uzaktan Eğitim Yoluyla Endüstri Mühendisliği

Uzaktan eğitim şeklinde verilen eğitim, çalışanlar için avantaj sağlamakta. American Metropolitan University Endüstri Mühendisliği bölümüne kayıt yaptıran öğrencinin sisteme girişi yapılmaktadır. Resmi olarak kaydı yapılan öğrenci için ois sisteminde ders notlarına ve ders videolarına erişim hakkı verilir. Diğer uzaktan eğitim programlarında olduğu gibi eğitim, internet üzerinden veritabanında bulunan kaynaklarla yapılır. Derslere ait ait videolar sistemde yüklüdür.  Video dersleri, canlı dersler ve proje ödevleri dışında akademik danışman gerekli görürse literatür araştırması ödevleri verebilir. Ayrıca bilimsel alandaki son gelişmeleri takip etmek için gönüllülük esaslı olmak üzere düzenli seminerler düzenlenir. Online (canlı) derslerin takip edilmesi zorunludur.

Sınavlar ve Ders Geçme

American Metropolitan University Mühendislik Bilimleri Anabilim Dalı Endüstri Mühendisliği programında öğrencilere derslerden sınav yapılmaz, sınavlardan not verilmez. Bunun yerine kendi kendine öğrenme ve pratik uygulama kabiliyetlerini ölçmek için proje ödevleri verilir ve bu projeler üzerinden notlandırma yapılır. Akademik danışman gözetiminde hazırlanan projeler ile ezberle-yaz-unut sistemi yerine yap-öğren modeli yerleştirilir. Uygulama projelerinin notlarına göre sınıf geçme durumuna karar verilmektedir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Skolastik Nedir? Skolastik Felsefenin Dönemleri

Üniversiteye Giriş ya da Kayıt  Şartları Nelerdir?

​American Metropolitan University giriş veya kayıt için herhangi bir sınav ve yaş şartı yok. Tek ön koşul, adayların Lise ve dengi okul diplomasına sahip olmalarıdır.  Lise veya dengi okul diplomasına sahip her aday üniversitenin belirlediği tarihlerde başvurmak kaydı ile öğrenci statüsüne sahip olur.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Uzaktan Eğitimle Endüstri Mühendisliği Nedir? 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Uzaktan Eğitimle Endüstri Mühendisliği Nedir? 1 – google play indir e1608493225897

Programlar Arasında Geçiş

Üniversitenin mühendislik bilimleri anabilim dalına bağlı tüm mühendislik programları arasında anabilim dalı başkanının ​onayıyla geçiş yapılabilmektedir. İlgili ders ve krediler transfer edilebilir.
​Diğer yükseköğretim kurumlarından alınan derslerden muaf olmak için durumu belgelemek suretiyle mümkündür.


Uzaktan Eğitimle Endüstri Mühendisliği Ücreti

American Metropolitan University Endüstri Mühendisliği yıllık 6.500 ₺, toplam 26.000 ₺ dir. Peşin ödenirse 23.400 ₺ olan tutarlara %8 KDV dahil değildir.  Güncel fiyat bilgileri ve detaylar için tıklayınız.

Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu