Kimdir?

Ufuk Özkan Kimdir?

Birçok dizide rol alan ve başarılı şekilde rollerini uygulayan Ufuk Özkan evli mi yoksa bekar mı, nerede yaşıyor ve hangi dizilerde rol almıştır gibi soruların tamamı bu haberde yer alıyor. Ufuk Özkan kaç yaşında? 11 Nisan 1975 yılı itibariyle Almanya’nın Jugenheimbölgesinde dünyaya gelen Ufuk Özkan 43 yaşındadır. Ufuk Özkan boyu 1.82’dir.

Oynadığı dizilerdeki başarısı ile ön plana çıkan Ufuk Özkan kimdir? Birçok dizide rol alan ve başarılı şekilde rollerini uygulayan Ufuk Özkan evli mi yoksa bekar mı, nerede yaşıyor ve hangi dizilerde rol almıştır gibi soruların tamamı bu haberde yer alıyor.

Ufuk Özkan kaç yaşında? 11 Nisan 1975 yılı itibariyle Almanya’nın Jugenheim bölgesinde dünyaya gelen Ufuk Özkan 44 yaşındadır. Ufuk Özkan boyu 1.82’dir.

Soyu aslında Samsun’un Tekkeköy ilçesinde bulunan Havzalı köyüdür. 12 yaşına geldiğinde ilk kez Türkiye’ye gelen ve Samsun Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümünü okudu. Yıllar sonra 1994 yılında İstanbul’a gelen oyuncu, burada bulunan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezuniyetini gerçekleştirdi.

Bunu da Okuyabilirsin...  Peyami Safa Kimdir? Kısaca Hayatı ve Eserleri

Rol Aldığı Diziler ve Programlar

2005 ile 2007 yılları arasında yayınlanan Emret Komutanım dizisinde rol alan oyuncu,Sarp Levendoğlu, Demet Evgar, Seda Akman, Arda Kural, Sermiyan Midyat, Engin Hepileri, Orçun Kaptan, İsrafil Köse, Şebnem Schaefer, Nil Erkoçlar, Cengiz Küçükayvaz ile beraber başrol oynamıştır. 2009 ile 2011 yıllarında Cevahir tiplemesi ile Geniş Aile dizisinde Fırat Tanış, Rasim Öztekin, Azra Akın, İlker Ayrık ile beraber oynamıştır.

Ufuk Özkan, 2011 yılı içerisinde Hayatım Dizi yarışma programı ve 2012 yılı içinde de Aileler Yarışıyor programlarının sunuculuğunu yapmıştır. Yine 2012 yılı içerisinde Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde Hüseyin Avni Danyal, Ayda Aksela ile beraber rol almıştır. Ufuk Özkan, şu anda aktif bir dizi veya programda rol almıyor.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ayşegül Günay Kimdir?

Ufuk Özkan Evli mi?

Ufuk Özkan sevgilisi Nazan Gündeş Özkan ile uzun yollar beraber geçirdiği ömrünü birleştirerek 2005 yılında evlenmiştir. Evliliklerini bir erkek çocuk ile taçlandıran çiftin oğullarının adını Eren Özkan koymuştur.

Ufuk Özkan’ın Ödülleri

Geniş Aile dizisinden kazandığı 1.İsmail Cem Televizyon Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, 37.Altın Kelebek TV Yıldızları Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, 4 kez Asuman Dabak Tiyatro Oyunlarında kazandığı ödüller, 2 kez de İstanbul Şehir Tiyatrosundan kazandığı ödüller ile ön plana çıkan Ufuk Özkan, ne kadar başarılı bir oyuncu olduğunu herkese ispatlamış durumda.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak