Türk Öğrenciler İçin Avrupa’ Daki En İyi Üniversiteler | Onlinezeka
Eğitim

Türk Öğrenciler İçin Avrupa’ daki En İyi Üniversiteler

Türk öğrenciler için Avrupa’ daki en iyi üniversiteler, eğitim görmek isteyenlerin ilk durağıdır. En çok tercih edilen ülkeler ise Avrupa coğrafyasında yer almaktadır. Avrupa, bugün kültürel nitelikleri, tarihi geçmişi, mimarideki göz alıcılığı ile turizmin göbeği haline gelmiş bir merkez olmanın ötesine geçmiştir. Öğrenciler, zengin bir eğitim görmek ve araştırma imkanlarına sahip olmak için yurt dışını tercih etmektedir. Tercih edilen ülkeler arasında;

  • Almanya,
  • Norveç,
  • Fransa,
  • İtalya,
  • Polonya,
  • Avusturya,
  • İspanya

Gibi Avrupa ülkeleri vardır. Uluslararası öğrencilere sunulan azami ücretli veya ücretsiz öğrenim imkanları tanınmakta. Eğitim standartları ile beraber Türk öğrenciler için Avrupa’ daki en iyi üniversiteler arasında ücretsiz olarak eğitim veren yedi üniversite bulunmaktadır.

Bunu da Okuyabilirsin...  isg

1. University Of Bergen

Norveç’te bulunan ve öğrencilere ücretsiz olarak eğitim veren University Of Bergen en iyi yurtdışı üniversitelerinden biridir. Üniversite, araştırma hedefli olan devlet kurumu yapısında bulunmaktadır. Özellikle mühendislik, tıp, tasarım ve sanat konularında oldukça zengin lisansüstü ve İngilizce lisans programlarına sahip üniversite öğrencilerine ev sahipliği yapmaktadır.

2. Free University Of Berlin

1948’e dayanan tarihçesi ile Almanya’nın en iyi üniversitelerinden biri Berlin Üniversitesi’dir. Genç akademisyenler ve bilim adamları yetiştirmek üzere bünyesinde bir çok imkanı barındırmaktadır. Lisans programlarına sahip, 16 akademik bölümden oluşmaktadır. 150’den fazla farklı konumda yaptığı çalışmalar ile 30.000’den fazla öğrenciye sahiptir.

3. University Os Oslo

Norveç’in en yüksek yapılı eğitimini veren kurumlarından biri olan Oslo Üniversitesi, 1811 ‘e dayanan tarihi geçmişi ile devlete bağlıdır. Diğer üniversiteler gibi yine araştırma odaklı olarak eğitim vermektedir. 4 Nobel ödülü ve 30.000’e yakın öğrencisiyle zengin lisans programlarına sahiptir. Uluslararası üniversiteler ile iş birliği yapan bir eğitim anlayışına vardır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Öğretmenlere Rotasyon Çilesi

4. Scuola Normale Superiore Di Pisa

İtalya devlet üniversitelerinden olan Pisa, burslu veya ücretsiz olarak eğitim vermektedir. Türk öğrencilerinin Avrupa’ da en çok tercih ettiği üniversiteler arasındadır. Tarihi geçmişi 1810‘a dayanan en iyi kamu araştırma kurumlarından biridir. Bugün yaşam bilimleri, beşeri bilimler ve matematik fakülteleri ile göz doldurmaktadır. Pisa, lisans veya yüksek lisans programlarına katılmak isteyen öğrenci adayları için imkanları doğrultusunda; barınma, aylık geçim ücreti, cep harçlığı gibi öğrenci ihtiyacı doğuran bütün konularda ödeme yapmaktadır.

5. Dresden University Of Technology

1828’de kurulmuş olan Dresden Üniversitesi, Almanya’daki devlet üniversitelerindedir. Özellikle Nano elektronik sistemler ve biyomedikal konuları üzerinde zengin İngilizce lisansüstü programlarına sahip bir eğitim kurumudur.

Bunu da Okuyabilirsin...  Çocuklara Diş Fırçalama Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

6. University Of Luxembourg

2003’te kurulmuş University Of Luxembourg, uluslararası eğitim vermektedir. Bünyesinde çeşitli dil yapılarını bulundurarak dikkat çekmiştir. Bilimsel araştırma odaklı eğitim sistemi ile teknolojiyi takip etmektedir.

7. Lmu Munich

Türk öğrenciler için Avrupa’ daki üniversiteler arasında tercih gören eğitim kurumlarından biridir. Munich Üniversitesi, 1472 yılında kurulmuş Almanya’nın en eski tarihine sahip eğitim kurumudur. 18 fakülteden oluşup araştırma odaklı program öğrencilerinin ilk tercihidir.

Kaynak: bilgitor.com/turk-ogrenciler-icin-avrupa-daki-en-iyi-universiteler

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak