Kimdir?

Tülin Özen kimdir? Kaç yaşında sevgilisi kim?

Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Arzu karakterini oynayan Tülin Özen kimdir? Güzel oyuncu Tülin Özen kaç yaşındadır ve memleketi neredir? İşte biyografisi

Tülin Özen,  Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Arzu karakterini canlandırmıştır. Güzel oyuncu Tülin Özen kaç yaşındadır ve memleketi neredir? İşte Star TV ekranlarında yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler dizisi oyuncu kadrosunda yer alan Tülin’in biyografisi

Şu sıralar ekranların parlayan dizisi olan Ufak Tefek Cinayetler dizisinin 4 kadın  başrol oyuncularından olan Tülin Özen 24 Aralık 1979 tarihinde Hatay’ın İskenderun ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ailesi Artvin kökenli olan güzel oyuncu liseyi İzmir’de Bornova Anadolu Lisesi’nde okumuştur.

Daha sonra ise üniversite eğitimi için ailesinden ayrılıp başka bir şehre İstanbul’a gelmiştir ve burada İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği bölümünde kısa bir süre eğitim aldıktan sonra hayallerinin peşinden gidip oyunculuk adına ilk eğitimini almak için Yeditepe Üniversitesi Oyuncuları’nda burslu olarak eğitim almaya başlamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Uçak Yapan İlk Türk Havacı Vecihi Hürkuş Kimdir?

Tülin Özen’in Oyunculuk Kariyeri

Başarılı oyuncu ilk olarak 2003 yılında Melek Oyunu isimli sinema filminde rol almıştır. Daha sonra 2005 yılında yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu’nun yaptığı Meleğin Düşüşü filminde oynamış hatta bu filmiyle Antalya’da düzenlenen Altın Portakal Film Festivalinde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görülmüştür.

2004 yılında dönemin iyi işlerinden biri olan ‘En Son Babalar Duyar’ isimli diziyle de televizyon ekranlarına giriş yapmıştır. Daha sonra 2005-2007 yılları arasında ‘Meryemce’ karakteriyle izlediğimiz Beyaz Gelincik isimli dizi ile geniş kitleler tarafından tanınmıştır. 2010 yılında Kapalıçarşı,2012 Yalan Dünya, 2013 Aldırma Gönül dizilerinde rol almıştır.

12 Kadım 2015 tarihinde yayın hayatına başlayan sezonun iddialı  projelerinden biri olan Muhteşem Yüzyıl:Kösem dizisinde I.Ahmet’in annesi olan Handan Sultan’ı canlandırmıştır. Sonrasında ekranlara 2 yıllık ara verdikten sonra 2017 yılında Show Tv’de yayın hayatına başlayan Aşk ve Gurur isimli dizide rol almaya başlamıştır fakat dizi pek de uzun soluklu olmamıştır. Ancak güzel oyuncunun 2017 yılında iş açısından şansı yeterince açık olduğundan

Bunu da Okuyabilirsin...  Nur Onur kimdir?

Kötü Çocuk isimli bir sinema filminde rol alarak kariyerine iyi izler bırakmıştır. Başarılı ve güzel oyuncu şimdilerde dönemin en iddialı yapımlarından olan Star Tv’de yayınlanan ‘Ufak Tefek Cinayetler’ dizisinde 4 kadın başrolden biri olan Arzu karakterine hayat vermektedir.

Tülin Özen’in Sevgilisi Var Mı?

Oyunculuğu kadar güzelliği ile de ön planda olan Tülin Özen kendisi gibi oyuncu olan Tansu Biçer ile uzun süredir birliktedir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak