Kimdir?

Toygar Işıklı Kimdir? Kaç Yaşında?

Müzisyen Toygar Işıklı İlkokulu ortaokulunu ve Lisesini Kocaeli’nde tamamlamıştır.Liseyi Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinde okumuştur. Ardından İstanbul’da Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Şan Ana Dalından mezun olmuştur.Üniversite zamanında klasik batı müziği, 20. yüzyıl müziği, caz ve klasik Türk müziği üzerine Pieter Snapper, David Osbon, Nail Yavuzoğlu ve Şehvar Beşiroğlu gibi önemli isimlerden ders almıştır.

Birçok dizinin ve filmin müziklerini oluşturan Toygar Işıklı hayatı oldukça merak edilen ünlülerden biri olmaktadır.Toygar Işıklı, 16 Nisan 1974 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde dünyaya gelmiştir.Toygar Işıklı kaç yaşındaToygar Işıklı nereli sorularının cevabı 44 yaşındadır ve Kocaelili’dir. Toygar Işıklı boyu ise 182 CM’dir.

Toygar Işıklı’nın Eğitim Hayatı

Müzisyen Toygar Işıklı İlkokulu ortaokulunu ve Lisesini Kocaeli’nde tamamlamıştır.Liseyi Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinde okumuştur. Ardından İstanbul’da Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Şan Ana Dalından mezun olmuştur.Üniversite zamanında klasik batı müziği, 20. yüzyıl müziği, caz ve klasik Türk müziği üzerine Pieter Snapper, David Osbon, Nail Yavuzoğlu ve Şehvar Beşiroğlu gibi önemli isimlerden ders almıştır. Ve ardından Müzik İleri Araştırmalar Merkezi Kompozisyon diğer adı ile Bestecilik bölümünü bitirmiştir. Son olarak’da İstanbul Teknik Üniversitesi’nde müzikoloji ve Müzik Teorisi doktorası yapmıştır ve BerkleeCollege of Music de ”Film Scoring” okumuştur.

Bunu da Okuyabilirsin...  Doğa Rutkay Kimdir?

Toygar Işıklı’nın Çalışmaları

Gece Yürüyüşü, Çeşm-i Bülbül, 21, Yaprak Dökümü, Türev, Rengarenk, Kırık Kanatlar,Tutsak, Eksik Etek, Kadınlar ve Erkekler, Dudaktan Kalbe, Menekşe ile Halil,Hırçın Kız Kadife, Aşk Üçgeni, Aşık Veysel Benim Küçük Dünyam, Aşk-ı Memnu,Ezel, Samanyolu, Hoşçakal Güzin, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Deli Saraylı, Kuzey Güney, Al Yazmalım, Umut, Son, Güzel Günler Göreceğiz, Karadayı, 20 Dakika, MedCezir, Kurt Seyit ve Şura, Bi Küçük Eylül Meselesi, Mahmut ile Meryem ve Kara Para Aşk olmak üzere toplam 34 dizinin müziklerini yapmıştır.

Toygar Işıklı’nın Aldığı Ödüller

Toygar Işıklı şu ana kadar toplam 24 adet ödül almaya hak kazanmıştır. Bunlardan enyenisi 2018 yılında Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde aldığı En iyi Sanatçı ödülüdür.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak