The title of the page
Genel Kültür

Tıkalı Enjektör Nasıl Açılır?

Araç sahipleri için, ortaya çıkan arızalar hakkında bilgi sahibi olmak günümüzde giderek daha kolay hale gelmekte. Özellikle otomobil blogları ve firmaların destek forumları kullanıcıların aradığı bilgileri sunma noktasında bir adım öne çıkıyor. Bilgitor takipçileri olarak sizler de en çok karşılaşılan otomobil arızaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Otomobil kategorisindeki yazılara yorum yaparak katkıda bulunabilir, diğer kullanıcılarla bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Bugün sizlere Tıkalı Enjektör Nasıl Açılır? Sorusu hakkında merak ettiğiniz bilgileri sunmak istiyoruz.

Enjektör neden tıkanır?

Aldığımız yakıtın içerisinde bulunan katkı maddelerinin zaman içerisinde enjektörlerde kalıcı olarak hasar meydana getirdiğini biliyoruz. Buna dış etkenleri de eklediğimiz zaman aracımızın yakıtı açısından son derece önemli bir parça olan enjektörün tıkalı kaldığını biliyoruz. Bu yüzden de Tıkalı Enjektör Nasıl Açılır? Sorusunun cevabını buradan açıklayalım.

Bunu da Okuyabilirsin...  Yerel seçim ne zaman?

Tıkalı enjektör açma işlemi

Enjektör katkı maddesi kullanarak enjektörün açılmasının mümkün olduğunu belirtmek istiyoruz. Ancak bu durumun özellikle yeni tıkanmaya yol açmış olan enjektörlerde işe yarayacağını belirtmek istiyoruz. Yani tıkalı olan enjektörünüz eğer yeni yeni sorunlar ortaya çıkarıyorsa bu konuda katkı maddesi kullanarak enjektörünüzün yeniden sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ama bu konuda tıkalı olan enjektörlerin çoğunda bu işlemin işe yaramadığını belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de bu durum karşısında bir kez deneyerek bu sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını deneyebilirsiniz.

Enjektör temizleme makinesi ile açma

Tıkalı Enjektör Nasıl Açılır?

En çok önerilen yöntemlerin başında gelen bu durumu tercih ediyoruz. Diğer yöntemleri tercih ettiğiniz zaman enjektörlerinizde kalıcı hasarlar meydana gelmesinden sonra enjektörlerinizin değişme durumu söz konusu olduğundan dolayı bu temizleme yöntemini tercih ediniz. Dizel ve benzinli araçların enjektörlerinin çok pahalı olmasından dolayı bu şekilde temizleme işlemi yaptırmak daha ucuz bir yoldan enjektörlerinizin çalışmasına neden olacaktır. Tıkalı Enjektörün açılması

Balata spreyi kesinlikle kullanmayınız

Halk arasında yaygın olarak bilinen bir yanlış olan balata spreyini kesinlikle enjektör temizleme işleminde kullanmayınız. Balata spreylerinin enjektörleriniz üzerinde kalıcı bir hasar meydana getirmesinin söz konusu olduğunu belirtelim. Bu yüzden de balata spreylerinizi kesinlikle kullanmamanızı öneriyoruz.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Tıkalı Enjektör Nasıl Açılır? 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Tıkalı Enjektör Nasıl Açılır? 1 – google play indir e1608493225897


Yorumlar

YorumlarBir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu