The title of the page
Spor

Spor yaparken nelere dikkat edilmeli?

Kimisi zinde kalmak kimisi de kilo verebilmek adına spor yapar. Peki, spor yaparken nelere dikkat edilmeli? İşte spor yapanların dikkat etmesi gereken bazı bilgiler…

1- Spor yapmadan yaklaşık 2 saat önce yemek yemeyi kesmelisiniz. Egzersiz esnasında midenin dolu olmaması gerekir. Karnınız aç ise meyve türü yiyecekler tercih edebilirsiniz.

2- Ayağınızdaki ayakkanın yaptığınız spora uygun olmasına özen gösterin.

3- Makyajınız varsa spor yapmadan önce çıkartın. Spor esnasında terle birleşerek cildinize zarar verebilir.

4- Spora doğrudan başlamayın. Spor öncesi yaklaşık 10 dakika kadar ısınma hareketleri yapın. Yapacağınız bu ısınma sizi olası bir sakatlıktan koruyabilir.

5- Spora yeni başladıysanız aşırıya kaçmayın ve kendinizi yıpratmayın. Belli bir spor programınız olsun ve bu programa sadık kalın.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Spor yaparken nelere dikkat edilmeli? 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Spor yaparken nelere dikkat edilmeli? 1 – google play indir e1608493225897

6- Spor yaparken su kaybı yaşayacaksınız. Su içmeyi ihmal etmeyin.

Bunu da Okuyabilirsin...  Nazilli Belediyespor nerenin takımı?

7- Antrenman sonraları hemen duşa girmek yerine esneme hareketleri yapın. Bu esneme hareketleri oluşabilecek ağrıların önüne geçecektir.


8- Spor salonuna gidiyorsanız haftanın 1 günü yetmez. En az 3 gün spor salonuna gitmelisiniz ancak, aşırıya kaçmaktan ve kaslarınızı yıpratmaktan uzak durun.

Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu