Sağlık

Sivilcilere ne iyi gelir? Sivilciler doğal yolla nasıl geçer?

Yüzünüzde çeşitli sebeplerden ötürü sivilciler oluşabilir. Peki, bu sivilcilerden doğal yollarla kurtulmak mümkün müdür? Elbette mümkün…

Öncelikle sivilcilerden kurtulma konusunda en etkili doğal yöntem limondur. Limon sitrik asit içermesi bakımından cildi temizler. Doğal bir antibakteriyeldir. Cilt hücrelerini yeniler. Limon sadece sivilcileri geçirmekle kalmaz, sivilciler sebebiyle oluşan lekeleride yok eder.

Sivilcilerden kurtulmanız için size birkaç öneri de bulunacağız…

1- Öncelikle en kolay ve basit yöntemden başlayalım. 1 adet limonun dörtte biri kadarını temiz bir kase içine sıkın. Kase içinde bulunan limon suyunu, pamuk yardımıyla yüzünüzde bulunan sivilcelere uygulayın. Sivilciler üzerinde hafif yanma olabilir, bu kısa süre içinde geçecektir. Bu yöntemi günde 1 kez olmak üzere 1 hafta kadar uyguladığınızda sivilcelerinizden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Bunu da Okuyabilirsin...  Pomelo nasıl tüketilir? Faydaları nelerdir?

2- Bir başka yöntem de limon ve tarçın ikilisinin karışımı. İki yemek kaşığı kadar limon suyunu bir kaseye sıkın. Daha sonra bir yemek kaşığı kadar da tarçını aynı kaseye koyun ve karıştırın. Oluşan karışımı parmağınız yardımıyla sivilcilere uygulayın. Yaklaşık 20 dakika sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Bu yöntemi 1 hafta kadar uygulayın.

3- Sivilcilerden kurtulmak için etkili yöntemlerden birisi de gül suyu ve limon suyundan oluşan karışımdır. Her ikisinden de bir yemek kaşığı kadar bir kaseye koyalım ve pamuk yardımıyla sivilcelerimize uygulayalım. Yaklaşık 20 dakika sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi de bir hafta kadar uyguladığınızda faydasını göreceksiniz.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak