Kimdir?

Simge Günsan Kimdir?

Güldür Güldür Show ile adını TV dünyasına adını duyuran Simge Günsan kimdir sorusu son zamanlarda çok sık karşımıza çıkıyor. 23 Ocak 1998 tarihinde doğan

Simge Günsan nereli olduğunumerakedenleriçinoyuncu Avustralyalıdır. Oyuncu yay burcundadır. Oyuncu Avustralya’nın Melbourne kentinde yaşamıştır. Simge Günsan boyu 1,66 kilosu ise 53’tür. Türkiye’ye döndükten sonra ise Müjdat Gezen Tiyatrosunda eğitim almıştır. Simge Günsan sevgilisi yoktur.

Simge Günsan Eğitimi

Sevilen oyuncu ilk eğitimini Avustralya’nın almıştır. Kendisi Türkiye’ye döndükten sonra Müjdat Gezen sanat merkezinden mezun olmuştur.

Simge Günsan Oyunculuk Kariyeri

Simge Günsan tiyatro alanında çalışmaktan yapmaktadır. 2011 yılında kendi uyarladığı Macbeth Mutfakta ismini aşan tiyatro oyununda adını duyurmuştur. Tek başında bu tiyatro oyununda yer almıştır. Oyun mutfakta geçerken simge hanıma mutfak eşyaları arkadaşlık etmiştir. Sevilen oyuncu 2012 yılında AntonCehov’un Üç Kız Kardeş adlı eserinin uyarlaması olan oyunu oynamıştır. Oyun arkadaşları Elif Temuçin ve Melda Tuzluca’dır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Muhammet Emin Parlak kimdir?

Oyuncu daha sonra 2013 yılında oyuncu Hasan Canberk ile Tahir ve Zühre adlı tiyatro oyununda yer almıştır. Oyun efsane hikayeyi anlatmıştır. Aynı yıl Circus D’arc adlı oyunda Didem Kiriş ile beraber oynamıştır ve oyun sirk maceralarını anlatmıştır. 2018 yılında ise Koridor isimli oyunda yer almıştır.

Oyuncuya Harun Dağaşan ve Burçin Turgut eşlik etmiştir. Oyun bir doktorun vahşi hayvanlar için doğal yaşam alanı oluşturma çabalarını anlatmıştır. Oyuncu bazı oyunlarda ise sahne arkasında yer almıştır. Örneğin 2011 yapımı Çok Soğukta sahne teknisyeni görevini yapmıştır.

Oyuncunun Son Performansı

Sevilen oyuncu Simge Günsan2019 yılında yıllardır ekranlarda olan sevilen eğlence programı Güldür Güldür Show da yer almış ve orada Suzan karakterini canlandırmıştır. Oyuncuya programda Emre Altuğ, Onur Buldu, Alper Kul, Doğa Rutkay gibi başarılı ve deneyimli oyuncular eşlik etmektedir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Vildan Atasever Kimdir?

 

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak