The title of the page
Kısaca

SEO Nedir?

Web sitelerinin içeriklerinin Google, Bing, Yandex ve Yahoo gibi arama motorları başta olmak üzere, ziyaretçilere en kolay ve istenir şekilde ulaşması için yapılan çalışmalardır. Seo nedir sorusunun yanıtı bu sihirli kavramın gücünde saklıdır. İngilizce Search Engine Optimization cümlesinin baş harflerinin oluşturduğu SEO, günümüzde öne çıkan bir sektör haline gelmiştir. Özellikle pazar rekabeti yüksek olan sektörlerde SEO teknikleri daha da önem kazanmaktadır.

Kolay SEO mu? Seo Kolay mı?

Seo teknikleri için statik bilgilerden bahsetmek iç bir zaman doğru değildir. Web yayıncılığı, haberciliği veya makale yazarlığı Seo’nun bir tarafındayken diğer tarafında arama motorlarının davranışı vardır. Bu iktisadi bir tavırdır aslında. Arama motorlarının, web gezginleri nezdindeki itibarı çok önemlidir. Bu nedenle arama sonuçlarının, doğruluğu ve temizliği nihai olarak hedeflenmektedir. Hal böyleyken sürekli yenilenen, dinamik yazılım teknikleri söz konusudur. İşin özeti nitelikli bir sunumun peşinde olan esasen bilgiye ulaşan toplulukla birlikte arama motorlarıdır. Kolay SEO peşinde koşanların bu gerçeği unutmaması gerekir.
Peki ama Seo çalışmalarının hedefine ulaşması ürünün niteliğini belirler mi? Arama motorlarının ulaşmak istediği ideal hedef hak eden içeriğin ya da medyanın ilk sırada çıkmasıdır. Gerçekte ise SEO teknikleri ile haşır neşir olmuş kurumlar, uzmanlar için sadece aramalardaki sıralama önemlidir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Kütüphaneler Haftası İle İlgili Yazı

Basit Seo Teknikleri

Seo teknikleri için çok temel düzeyde kısa bir örnek vererek, yazımızı bitirelim:
Okunabilirlik. Wordpress kullanan blog yazarları bu konuda avantajlıdır. Okunabilirliğin iki özelliği vardır. Başlıklar ve anlatım.

Başlıklar için Büyük fonttan küçüğe doğru H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 html etiketlerdir. Tam bir makale için bu hiyerarşiye uymak gerekir.

Okul (H1) : Bilgitor Web Okulu
Sınıflar (H2):
Teknoloji sınıfı (H3)
Seyahat sınıfı (H3)
Dersler (H4)

Şeklindeki bir başlık sistemi bu hiyerarşiyi ifade eder. Bu karmaşayı önler, okuyucuya aradığı bilgiyi kolayca sunar.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de SEO Nedir? 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de SEO Nedir? 1 – google play indir e1608493225897

Anlatım, SEO’da sanıldığından da büyük bir öneme sahiptir. Özgün anlatım biçimi, doğru cümle kuruluşu, uygun noktalama, anlaşılır ve mümkün olan yalınlıkta kısa cümleler… İç ve dış linklemeler, tanıtım yazıları da tek başına SEO değildir.


Bunu da Okuyabilirsin...  Biyoçeşitlilik Nedir? Biyoçeşitliliğin Azalması

SEO’nun ne tek başına okunabilirlik, ne anlatım, ne özgünlük, ne de görseller olmadığını vurgulayalım. Özgün, el emeği, göz nuru yayınlarınızın hak ettiği hite kavuşması dileğiyle.

Unutmadan paylaşmak SEO’nun bir parçasıdır. Bilginin kaynağını açık şekilde linkle vermeniz size kaybettirmez. Kesinlikle güvenilir yapar sizi ve seo puanınız artar..

Bu yazıyı paylaşmak için:
Kaynak: SEO Nedir?

Yorumlar

YorumlarBir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu