Kimdir?

Sarp Akkaya Kimdir?

Son dönemlerde Söz dizisindeki performansı ile adından söz ettiren Sarp Akkaya kimdir ve İşte ünlü oyuncu hakkında merak edilenler; 13 Mayıs 1980 tarihinde İstanbul’un Mado semtinde yaşayan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ünlü oyuncu 2001 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümü’nden mezun olmuştur.

 Söz dizisindeki performansı ile adından söz ettiren Sarp Akkaya Sevgilisi kim İşte ünlü oyuncu hakkında merak edilenler; 13 Mayıs 1980 tarihinde İstanbul’un Mado semtinde yaşayan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ünlü oyuncu 2001 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümü’nden mezun olmuştur. İlk olarak Bizim Aile dizisi ile ekranda boy göstermiştir.

Sarp Akkaya Kimdir?

Yıllardır dizi sektöründe boy gösteren ünlü oyuncu hakkında merak edilenlerden biri de Sarp Akkaya boyu ve kilosudur. 1.83 cm boyunda olan ünlü oyuncu Sarp Akkaya eşi Sinem Yalçınkaya ile 2017 senesinde evlenmiştir. Aile içerisinde yalnızca Sarp Akkaya değil diğer kardeşleri de tiyatro ve dizi sektöründe yer almaktadırlar. Konservatuvardan mezun olduktan sonra “Sonra” ve “Kaos” oyunlarında yer almıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Selahattin Kınalı kimdir?

Sarp Akkaya’nın Oynadığı Diziler

İlk olarak 2001 senesinde Bizim Aile dizisi ile ekran hayatına başlayan oyuncu, 2004 senesinde Ah Be İstanbul, 2006 senesinde Şöhret Okulu, 2007 senesinde Ertelenmiş Hayatlar, 2008 senesinde Sürgün Hayatlar ve Gece Gündüz, 2009 senesinde Ezel, 2011 senesinde Mavi Kelebekler ve Muhteşem Yüzyıl, 2012 senesinde Suskunlar, 2015 senesinde Evli ve Öfkeli, 2015 senesinde Racon ve son olarak 2018 senesinde Söz dizilerinde yer almıştır.

Sarp Akkaya’nın Rol Aldığı Filmler

2008 senesinde Pazar: Bir Ticaret Masalı, 2011 senesinde Labirent, 2012 senesinde El Yazısı ve 2017 senesinde Kötü Çocuk filmlerinde rol alan ünlü oyuncu oynadığı dizilerle adından söz ettirmeyi başarmıştır. Son olarak Pazartesi akşamları Star TV ekranlarında seyircisi ile buluşan Söz dizisinde Dragan karakterine hayat vermektedir. Tolga Sarıtaş, Meriç Aral, Burak Sevinç, Nihat Altınkaya gibi isimlerle beraber Söz dizisinin kadrosunda yer almaktadır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak