Kimdir?

Ragıp Savaş

Ragıp Savaş, Kuruluş Osman dizisiyle ekranlara dönen  Ünlü oyuncuyu tanımak isteyenler için oyuncu hakkında detaylı biyografisi makalemizde.

Ragıp Savaş Kimdir

Ragıp Savaş 24 Ekim 1966 yılında İzmit’te doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi İzmit’te okuyan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra ise Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda çalışmaya başlamıştır. 53 yaşındaki ünlü oyuncunun tiyatroda yer aldığı ilk oyun Demokrasi Gemisi isimli oyundur. Ragıp Savaş daha sonra 1990 yılında Nazım Hikmet’e ait olan İvan İvanoviç Var Mıydı Yok Muydu? İsimli oyunda başrol oynamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ali Sunal Kimdir?

Ragıp Savaş Eşi

Oyuncu bu oyundaki başarısından dolayı çeşitli ödüllerin sahibi olmuştur. Ragıp Savaş hala aktif olarak tiyatrolarda çeşitli oyunlarda yer almaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli dizi ve filmlerde de farklı karakterlere hayat vermektedir. Ünlü oyuncu Ragıp Savaş evli ve bir kız babasıdır. Ragıp savaş eşi Fadime Savaş’la 2005 yılında evlenmiştir. Çiftin nikah şahitliğini Müşfik Kenter yapmıştır.

Ragıp Savaş Dizileri

Tiyatronun sevilen ismi Ragıp Savaş oyunculuk kariyerine çok sayıda TV dizisi ve sinema filmi de eklemiştir. Ragıp savaş dizileri arasında ilk sırayı 1992 yılında yayınlanan Eda Hanım isimli dizi almaktadır.

Oyuncu daha sonra Yangın Ayşe, Dişi Kuş, Gönül, Kurtlar Vadisi Pusu, Kirli Beyaz, Canan, Tek Başımıza, Muhteşem Yüzyıl Kösem ve İsimsizler gibi dizilerde yer almıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ahmet Rasim Kimdir? Kısaca Hayatı ve Eserleri

Oyuncu Kurtlar Vadi Pusu isimli dizide 2007-2008 yıllarında canlandırdığı Fuat Tataroğlu karakteri ile dikkatleri çekmiştir. Oyuncu TV ekranlarında son olarak İsimsizler isimli diziyle yer almıştır. Oyuncuya dizide Uğur Güneş, Mert Öcal ve Kürşat Alnıaçık gibi isimler eşlik etmiştir.

Ragıp Savaş Dizideki Karakteri

Ragıp Savaş çok sayıda dizi ve tiyatroda yer almıştır. Bu yapımların çoğunda da farklı karakterleri canlandırmıştır. TV dünyasından birkaç senedir uzak duran oyuncu Kuruluş Osman dizisiyle ekranlara dönmüştür. Ragıp savaş dizideki karakteri Dündar Bey’dir. Dündar Bey Osman Gazi’nin amcasıdır.

 

Oyuncuya dizide Burak Özçivit, Nurettin Sönmez ve Uğur Aslan gibi isimler eşlik etmektedir. Oyuncu dizi ve tiyatro dışında sinema sektöründe de yer almaktadır. İlk sinema filmi Neredesin Firuze isimli filmdir. Oyuncunun yer aldığı sinema filmlerinden bazıları ise şunlardır; Ya Sonra, Türkan, Çınar Ağacı ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? Filmleridir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Melek Mosso Kimdir?

 

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak