Genel Kültür

POMEM ön sağlıkta nelere bakılıyor?

POMEM’de ilk etap ön sağlık. Peki, ön sağlıkta neler yapılıyor? Ön sağlık aşamasında nelere dikkat ediliyor? Bu yazımızda merak edilen bu sorunun yanıtını detaylı şekilde sizlere aktaracağız…

Ön sağlık aşaması öncesi belge ve dosyanızı vermeniz için sizi yönlendiriyorlar. Ardından ön sağlığa geçemeden önce sizi soyunma odasına gönderiyorlar. Şortunuzu giyiyorsunuz. Üst kısmınız çıplak, altınızda şortunuzla ön sağlık odasının önünde sıraya sokuluyorsunuz. İsmi çağrılan içeri giriyor. Peki, ön sağlık odasında nelere bakılıyor?

İlk önce boy ve kilo ölçümü için cihaz üzerine çıkıyorsunuz. Boy ve kilonuz ölçüldükten sonra doktorun karşısına geçiyorsunuz. İlk önce renk körlüğü olup olmadığını ölçmek için önünüzde bulunan sayıları okuyorsunuz. Doktor ile aranızda 1-2 metre mesafe oluyor. Doktor yüzünüzde ya da vücudunuzda herhangi bir iz, aşırıcı derecede ben gibi şeylerin olup olmadığını inceliyor. Ardından dişlerinizi göstermenizi istiyor. Daha sonra kendi etrafınızda bir tur dönmenizi istiyor. Son olarak, sırtınız dönük iki topuğunuzu kaldırıyorsunuz. Ön sağlık aşamasını geçen adaylar gruplar halinde parkura yönlendiriliyor.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak