The title of the page
Spor

Pilates nedir? Pilates kilo verdirir mi, faydaları nelerdir?

Yazımızda pilatesin ne olduğuna, faydalarına ve pilates hakkında bilinen yanlışlara değineceğiz…

Yazımıza, pilates hakkında ufak bir bilgi vererek giriş yapalım. Pilates 20. yy başlarında orta çıkmıştır. I. Dünya Savaşı’nda yaralanan kişileri rehabilite etmek amacıyla kullanılmış bir tekniktir. Pilates denge, dayanıklık, duruş ve esnekliği geliştirmeyi amaçlar.

Pilatesin faydaları nelerdir?

  • Pilates özellikle de kadınlarda fazla görülen kemik erimesini engellemek için yapılabilecek bir egzersizdir. Pilates kemik yoğunluğunu artırabilecek bir egzersizdir.
  • Pilates düzgün bir duruşunuz olmasını sağlayabilir.
  • Pilates kasları güçlendirir.
  • Pilates esneklik odaklı birçok hareket içerir. Bu yönüyle rehabilitasyon da ön plana çıkar.
Bunu da Okuyabilirsin...  Menemen Belediyespor nerenin takımı?

Pilates hakkında yanlış bilinenler

Pilates ile kilo verilebileceği ifade ediliyor ancak, pilates çok fazla efor sarf edilmeden uygulanan bir egzersiz olduğu için kilo vermeniz konusunda size pek de yararlı olmayacaktır. Halk arasında ise pilates ile kilo verilebileceği düşüncesi vardır.

Pilates için ‘zor’ ya da ‘kolay’ yorumlarını dikkate almayın. Pilates sizin için sadece iyi bir deneyim olacaktır.

Pilatesin sadece kadınlar için olduğu ifade ediliyor ancak, erkeklerin de uygulayabileceği bir egzersizdir. Erkek olarak pilatesin kadınlar için olduğunu hissetmeyin. Sizi iyi hissettiriyorsa, çekincelerinizi bir kenara bırakın ve yapın.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Pilates nedir? Pilates kilo verdirir mi, faydaları nelerdir? 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Pilates nedir? Pilates kilo verdirir mi, faydaları nelerdir? 1 – google play indir e1608493225897


Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu