The title of the page
Genel Kültür

PayPal Türkiye’ye Geri Dönüyor mu?

PayPal, Türkiye’ye Geri Dönüyor başlığı atılalı neredeyse 1 yılı geçti ama herhangi bir gelişme yaşanmadı. Konuyla ilgili sitemize yöneltilen sorulara yanıt arıyoruz.

BDDK’nın, sunucularını Türkiye’ye taşımasını istedği Paypal, karara uymamış ve Türkiye piyasasından çekilme kararı almıştı. Bu kararı resmi sitesinde yer almaya devam ediyor ancak Paypal Türkiye’ye geri dönecek şeklindeki beklenti devam ediyor. Paypal yetkililer Mart 2017 de Türkiye’ye geri döneceklerini ve faaliyete devam edeceklerini açıkladı. Söz konusu açıklama resmi internet sitesi üzerinden yapılmasa da Paypal yetkilileri tarafından onaylandığının altını çizelim. Zira şuanda Paypal Türkiye web sitesinde hala “ayrılık” mesajı duruyor ve kaldırılmadı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ergun Plak ve Çağatay yeni sezonda yok mu?
Paypal geri nasıl dönecek?

Paypal, Türkiye’de yoluna devam etmek istiyorsa Türkiye ile ilgili işlemlerin döndüğü sunucuları ülkemize taşımak zorunda. Paypal Cross Border adı verilen sınır ötesi sistem sayesinde tekrar faaliyetlerine başlayacak ve zaman içerisinde sunucularını Türkiye’ye taşımış olacak. Alınan bu karar BDDK tarafından da onaylandı. Paypal özellikle yurt dışı alışverişlerinde Türk kullanıcılar tarafından yoğun olarak kullanılıyordu. Paypal’in Türkiye piyasasındaki hacmi %12’leri geçiyordu. Bu da yaklaşık 800 milyon dolarlık bir ticarete denk gelebilir. Dünya genelinde Paypal’in 181 milyon aktif üyesi bulunuyor.

Cross Border nedir?

Cross Border teknolojisi; e-ticaret yapan firmaların farklı ülkelerde e-ihracat adı altında faaliyet gösterebilmesidir. Daha açık bir ifadeyle bu tarz şirketleşmede e-ihracat yapmak isteyen firmalar farklı ülkelerdeki operasyonları yürütebilir hale gelmekte.

Bunu da Okuyabilirsin...  Balık kokmadan nasıl kızartılır? Balık kokusu evden nasıl çıkar?

Kulislerde Paypal’ın Türkiye’ye Mart 2017 ‘de dönüş yapacağı ancak bazı farklı uygulamalar olacağı dile getirilmekteydi. Buna göre Türkiye’deki kullanıcılar, yurt dışından para nakli yapabilecekler ama Türkiye’den yurt dışına aynı işlemi yapamayacaklar. Türkiye içinde ise herhangi bir kısıtlama olmayacaktı…

PayPal Cephesinde Yeni Bir Şey Yok!

Mart 2017 tarihi söylentiden ibaret kaldı ve konuyla ilgili somut bir adım atıldığına dair haber alamadık.  Paypal Türkiye,  Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme başlıklı yazısının içeriğinin değişmesini bekliyoruz… Sonuç olarak Paypal hakkında Bilgitor okurları için yeni bir haber veremiyoruz… Konuyu takip ediyoruz…

Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de PayPal Türkiye'ye Geri Dönüyor mu? 1 – google play indir e1608493225897

Sitemizin Uygulaması Google Play'de PayPal Türkiye'ye Geri Dönüyor mu? 1 – google play indir e1608493225897

Yorumlar

Yorumlar


Bunu da Okuyabilirsin...  Gençlerbirliği - Erokspor maçı hangi kanalda?
İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu