Kimdir?

Oya Unustası kimdir? Kaç yaşında

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde oynayan Oya Unustası kimdir? Osman’ın süt annesi Sugay karakterini canlandıracak olan Oya Unustası kaç yaşındadır? İşte son günlerde biyografisi büyük merak konusu olan bir dönem Miss Turkey Güzellik yarışmasına da katılan  güzel oyuncunun hayatı…

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde oynayan Oya Unustası kimdir,? Osman’ın süt annesi Sugay karakterini canlandıracak olan Oya Unustası eşi kim? İşte son günlerde biyografisi büyük merak konusu olan bir dönem Miss Turkey Güzellik yarışmasına da katılan  güzel oyuncunun hayatı…

Oya Unustası Biyografisi

Ekranların yeni yüzlerinden güzel oyuncu Oya Unustası 1 Ocak 1988 tarihinde İstanbul’un Kadıköy ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesi Selanik’ten babası ise Bulgaristan’dan göçmüştür. Ancak kendisi aslen İzmir Buca’lıdır. Boyu 1.73 cm ve boyu 50 kilo ağırlığındadır.  Toplamda 4 kardeşlerdir. Bir abisi ve iki ablası bulunmaktadır. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt bölümünde okumuş ve mezun olmuştur.

Bunu da Okuyabilirsin...  Atakan Hoşgören Kimdir? Sevgilisi Kim?

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Sonrasında ise usta oyuncu Ayla Algan’dan oyunculuk ve sahne sanatları dersleri almıştır. 2013 yılında katıldığı birinciliği oyuncu Rüveyda Öksüz’ün olduğu Miss Turkey Güzellik yarışmasında başarılı bir derece almış ve ilk 20’ye girmiştir. Sonrasında ise oyunculuğa hızlı bir giriş yapmış ve dizilerde rol almaya başlamıştır.

İlk olarak 26 şubat 2011 tarihinde ‘İzmir Çetesi’ isimli dizide Duru karakteriyle seyirciyle buluşmuştur. Bu dizinin başrollerini Kadir İnanır, Kenan Ece, Mustafa Üstündağ, Erkan Sever gibi isimler paylaşmaktaydı. Daha sonra ise başrollerini Demet Akbağ, Erdal Özyağcılar, Cengiz Bozkurt, Yasemin Sanino gibi ünlü isimlerin paylaştığı Show Tv ekranlarında yayınlanan Sevdaluk isimli dizide rol almıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Nur Onur kimdir?

Ardından bu kez Atv ekranlarında yayın hayatına başlayan Beyaz Karanfil isimli dizinin ilk 4 başrol oyuncusundan biri olan Nilüfer Korkmaz rolüyle izleyiciyle buluşmuştur. Son olarak ise Kanal D’de yayınlanmış fakat çok kısa sürede final yapan Kalbim Ege’de Kaldı dizisinde başrolleri Alper Saldıran’la paylaşmıştır ve geniş kitlelerce tanınması bu proje sonrasında olmuştur. Televizyon ekranında yaşadığı talihsizliği tiyatro sahnesinde kırmış ve 2017 yılında partneri Ahmet Tansu Taşanlar ile rol aldığı ‘Çok Satanlar’ isimli tiyatro oyunuyla kayda değer bir başarı elde etmiştir.

Şimdilerde ise TRT 1 ekranlarında yayın ‘Diriliş Ertuğrul’  isimli dizide Ertuğrul’un oğlu Osman Gazi’nin süt annesi Sugay rolünü canlandırmaktadır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak