Kimdir?

Osman Tanık Kimdir?

Çok uzun senelerden itibaren sabah programlarında adından sıkça söz ettiren Prof. Dr. Osman Tanık kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte son zamanlarda adından sıkça size ettiren Osman Tanık hakkında bilinmeyenler detaylar, eğitim hayatı. Prof. Dr. Osman Tanık 1954 yılında Adana’da doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu bu kentte tamamlamıştır.

Liseyi ise İzmir Karşıyaka Erkek Lisesinde 1972 yılında bitirmiştir. Aynı yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Prof. Dr. Osman Tanık 1978 yılında 4. olarak mezun olmuştur. Uzmanlık çalışmasına ise klinik nörofizyolojik ilgi duyması yolunu çizmesinde yardımcı olmuştur.

Bunu da Okuyabilirsin...  Louis Pasteur Kimdir? Kısaca Hayatı ve Bilimsel Çalışmaları

Osman Tanık Hakkında Merak Edilenler

Mezun olduğu fakültede yaptığı çalışmalar neticesinde 1982 yılında uzman olmuştur. Mecburi hizmetini Bolu Devlet Hastanesinde tamamlamıştır. 1986 yılında ise Çukurova Üniversitesine Yardımcı Doçent olarak atandı. 1 sene sonra ise Doçent unvanını kazandı. SSK Okmeydanı Hastanesi Nöroloji Klinik Şefi oldu ve 10 yıldır görevini bu şekilde sürdürmektedir. Görev aldığı hastanenin dergi editörlüğü görevi, planlama ve koordinasyon görevi verdiği hizmetler arasında yer almaktadır.

Osman Tanık Eşi

OsmanTanık eşi kimdir? Bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olamasak ta evli ve iki çocuk babası olduğunu bilinmektedir.

Osman Tanık’ın Konuk Olduğu Programlar

Prof Dr. Osman Tanık çok çeşitli programlar da uzun zamandır adından söz ettiriyor. Peki bu programlar hangileri. İşte katıldığı programlar; 2013 Apex Tıp, 2014 Burçin Orhon Her Şey Dahil, 2016 Zahide Yetiş, 2017 Doğa Rutkay ile Her Şey Bu Masada.

Bunu da Okuyabilirsin...  Beyruni Kimdir?

Osman Tanık Nereli?

OsmanTanıknereli sorusuna alınan bilgiler sonucunda doğma büyüme Adanalı olduğu bilinmektedir. Lise okumak için farklı şehre gitmek zorunda kalan Osman Tanık orta okula kadar Adana’da olduğu bilinmektedir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak