Eğitim

Öğretmenler Günü Hediye

İnsanlık tarihindeki bütün önemli insanların, buluşlar yapan, devletler kuran insanların bir öğretmeni vardır. Bu insanların öğretmenliğini yapanların da bir öğretmeni var. Öğretmenlik mesleğinin kutsallığı bu nedenle tartışılmaz. İster okulda ister okul dışında her insanın öğretmeni veya öğretmenleri var. Şanslı insanların karşısına,mesleğinin gereklerini yerine getiren, doğru model olan, modeller sunan öğretmen çıkar. Bu şanslı insanların bazıları,insanlık için yararlı işlere imza atarak ölümsüzleşir. Bir öğretmenin alabileceği en büyük armağan da budur. Günün birinde öğrencilerinin bilim insanı, doktor, sanatçı, mühendis kısacası başarıları ülke genelini aşan bireyler olarak gelip,hatırını sormasını istemeyen öğretmen var mıdır?

Bu yazının konusu “Öğretmenler günü hediye”  ama benzer başlıklarda geçtiği gibi öğretmene verilecek en iyi hediyeler listesi değil. Çünkü öğretmenin önemini ve öğretmenlik mesleğinin kutsallığını kavrayan herkes bu konuda zorluk çekmez. Öğretmenini mutlu edecek şeylerin manevi olduğunu, gerisinin bir acı kahve kıvamında olduğunu iyi bilir. Bu bakış açısıyla öğretmene alınacak bir buket çiçeğin, maddi yönü yüksek bir hediyeden çok daha fazla şey ifade edebileceğini unutmamak gerek.

Bunu da Okuyabilirsin...  Bölgesel Devlet ve Federasyon

Hediye, Arapça hediyye sözcüğünden gelmektedir. TDK sözlüğünde armağan olarak geçmektedir. Bir kişiye içten gelerek karşılıksız olarak verilen şeydir. Hediye kişinin bütçesine, durumuna ve verilecek insanının özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bir ev hediyesi, araba hediyesi olabildiği gibi kravat, gömlek, kalem gibi hediyeler de olabilir. Öğretmenler Günü Hediye başlığı bu nedenle çok uygun ve doğru değildir.  Geçen yıl, Öğretmenler Günü için hazırladığımız Öğretmenler Günü İçin En Güzel Hediye başlıklı yazıyı incelerseniz ne demek istediğimizi daha iyi anlatmış oluruz.

Öğretmenler Günü hediyesi seçmek için özel bir çaba göstermeye gerek yok. Hediye verenin kendi bütçesine yük olmaması esastır. El emeği ürünler, kitap ve kalem ilk akla gelenlerdir. Bazen, öğretmeni için yazılmış iki satırlık yazı, bir şiir en büyük hediyenin yerine geçebilir. Unutmamak gerekir ki hediyenin insanı sevindireni, değerini bildiğini gösterecek kadar onu sevindirecek şeyi bilmektir. En iyi veya en doğru hediye hiç bir zaman en pahalı hediye değildir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak