Kimdir?

Neslihan Atagül Kimdir?

20 Ağustos 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Neslihan Atagül boyu 1,68 m olup bir kardeşe sahiptir. Babası Beyaz Rus annesi ise Çerkez kökenli olan güzel oyuncu, daha 8 yaşındayken oyunculuk hayalini gerçekleştirmeyi kendine hedef belirlemiştir.

Son dönemlerde Dip adlı dizide başrolü canlandıran Neslihan Atagül kimdir? Bilge karakteri ile beğenilen bir performans sergileyen Neslihan Atagül kaç yaşında? Hem yetenekleri hem de güzelliği ile çok konuşulan ve popülaritesi iyice artan sevilen yıldız Neslihan Atagül hakkında daha detaylı bilgiler ve merak edilenler.

Neslihan Atagül Biyografisi

20 Ağustos 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Neslihan Atagül boyu 1,68 m olup bir kardeşe sahiptir. Babası Beyaz Rus annesi ise Çerkez kökenli olan güzel oyuncu, daha 8 yaşındayken oyunculuk hayalini gerçekleştirmeyi kendine hedef belirlemiştir. 13 yaşına geldiğinde Neşe Erberk’e ait olan Erberk Ajansı’na kayıt olmuş ve henüz bir ay geçmeden bir reklam filminde oynamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Erol Bulut kimdir? Hangi takımlı?

Sonrasında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünden eğitim almaya devam ediyor. Başarıları ve yetenekleri ile göz dolduran Neslihan Atagül pek çok ödüle layık görüldü.2007 senesinde Altın Koza Film Festivali’nde umut veren kadın oyuncu ödülü,2012 senesinde Moskova 2 morrow Film Festivali, Altın Koza Film Festivali, 25.Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde ve 2013 senesinde 45. Sinema Yazarları Derneği Ödüllerinde olmak üzere toplam beş kez ödül aldı.

Neslihan Atagül Dizileri ve Filmleri

2006 senesinde Yaprak Dökümü adlı dizideki Deniz rolü ile oyunculuğa ilk adımını atmış oldu. Aynı yıl İlk Aşk adlı filmde Vahide Gördüm ve Çetin Tekindor ile aynı kadroda yer aldı ve bu film ona ilk ödülünü kazandırdı. 2011 senesinde Canım Babam ve Kalbim Seni Seçti dizilerinde rol aldı. 2011 ve 2012 yıllarında Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazıp yönettiği Hayat devam ediyor adlı dizide kendini kanıtlama imkânı bulmuş oldu. 2012 senesinde Araf filmi ve 2013 senesinde Fatih Harbiye dizilerinde oyunculuğa devam etti. 2015 senesinde Kara Sevda adlı dizideki Nihan rolüyle sevenlerinin sayısını katladı. Aynı yıl Senden Bana Kalan adlı filmde rol aldı. Şimdilerde İlker Kaleli ile birlikte Dip adlı dizide başrolü paylaşıyor.

Bunu da Okuyabilirsin...  Onur Saylak Kimdir? Sevgilisi Kim?

Neslihan Atagül Özel Hayatı

Güzelliği ve çekiciliği ile de çok konuşulan Neslihan Atagül eşi kim merak ediliyor. Fatih Harbiye dizisinde başrolü paylaştığı Kadir Doğulu ile 2016 yılında evlenen Neslihan Atagül mutlu evliliğini sürdürmeye devam ediyor.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak