İnternet

Mouse Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Bilgisayar başında geçirdiğimiz zamanın daha verimli olmasını sağlamak için, kullanılan donanımların özellikli ve kaliteli olması büyük önem taşıyor. Mouse özellikleri nasıl olmalıdır? Şeklinde araştırma yaparken özellikle de ürünün kullanım kolaylığını ve verimliliğini artıran özelliklerin bulunmasına dikkat edilerek mouse seçimi yapılmalıdır.

Mouse Özellikleri Nasıl Olmalıdır? 1 – mouse ozellikleri nasil olmali

Mouse Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Genellikle mouse bilgisayardaki en basit donanımlardan biri olarak görülse de bilgisayar kullanımındaki önemi oldukça fazladır.

Kullanışlı bir Mouse bilgisayar üzerine yaptığınız işlemlerde ve oynadığınız oyunlarda size büyük kolaylıklar sağlayabilir. Kullanacağınız Mouse üzerine bir seçim yapmadan önce kişisel ihtiyaçlarınızı ve fareyi ne amaçla kullanacağınızı belirlemek size doğru seçimi yapmanız açısından oldukça faydalı olacaktır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Facebook'ta yakınlardaki aramalar nasıl silinir?

Kablosuz veya Kablolu Kullanıma Uygun Olmalıdır

Kablosuz kullanabileceğiniz bir Mouse sahibi olmanız, farklı kullanımlar için fazlasıyla işe yarar olacaktır. İki çeşidin de kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunsa da kablosuz mouselar, daha kullanışlı yönleriyle öne çıkmaktadır.

Şayet bilgisayarda sürekli sabit çalışmalar yapıyorsanız yani masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, gereksiz yere pil tüketmemek için kablolu Mouse tercih edilmesi daha yararlı olur.

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarınız var ve ikisini de sıklıkla kullanıyorsanız ayrı ayrı Mouse yerine, hem kablolu hem de kablosuz kullanıma imkân veren özelliklere sahip mouseler tercih edebilirsiniz.

Ergonomik Tasarım

Mouse özellikleri arasında aranması gereken bir diğer özellik, ergonomik bir tasarıma sahip olmasıdır. Hem zeminlerde sorunsuz kullanım sağlaması hem de bileği yormayacak şekilde tasarlanmış olması, bir Mouse de olması gereken en önemli özellikler arasındadır.

Bunu da Okuyabilirsin...  FM 2020'nin satışa çıkacağı tarih ve fiyatı belli oldu

Yüzey Hassasiyet Seviyesine Dikkat

DPI değeri yüksek bir Mouse tercih etmeniz rahat kullanım sunar ve kullanım esnasında daha az efor gerektirir. Ancak özellikle 5000 DPI üzerindeki mouselar için, kullanım açısından biraz daha profesyonellik gerektireceğini unutmamak gerekir.

Fare imlecinin hareketi sırasında daha az çaba gerektiren yüksek hassasiyetli ürünler,  önemli bir sabit el hareketi gerektirdiği için buna alışık olmayanlara tavsiye edilmemektedir.

Mouse Özellikleri Nasıl Olmalıdır? 2 – mouse nasil olmali

Genel Ürün Kalitesi

Tüm ürünlerde olduğu gibi mouselar için de genel olarak geçerli bir kaliteden söz etmek mümkün değildir. Sonuç olarak her markanın ve hatta aynı markaya ait modellerin, farklı kalitelere sahip oldukları unutulmamalıdır. Genel ürün kalitesinin üst düzey olması, Mouse özellikleri nasıl olmalıdır? Sorusuna verilebilecek cevaplardan biridir.

Gaming Mouse Ayrıca Dikkat Gerektirir

Oyuncu mouseları klasik kullanım için tasarlanan ürünlerden biraz ayrı tutmak faydalı olacaktır. Gaming Mouse özellikleri arasında oyun esnasındaki refleksleri daha kuvvetlendirecek niteliklerin bulunması, oyun deneyimini artıracak öneme sahiptir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Haber sitesi için isim önerileri

Oyuncu mouseları arasında oyun sınıflarına göre ayrı tasarlanmış birçok seçenek bulunuyor. Oynamayı sevdiğiniz oyunlar için rahat kullanım sağlayacak özelliklerde fare seçimi yapmanız, oyun kalitesini artırmak için de önemlidir. Makro destekli karışık kombinasyonlu özelliklere sahip ürünler, oyuncuların tercihi olmalıdır.

Genel anlamda bu özelliklere sahip ürünler arasından, ihtiyacınıza uygun bir tercih yapabilirsiniz. Alacağınız ürünün yazılımının bulunması, Mouse DPI ayarlarının yapılmasına imkân vermesi nedeniyle yazılım konusunu da dikkate almak gerekir.

Ürünün özellik ve kalitesine göre fiyatlar farklılık gösterebileceği gibi, ürünü alacağınız yerin satış stratejisinin de fiyatlar üzerinde etkili olduğu da akıldan çıkarılmamalıdır.

Mouse özellikleri üzerine bilgi edindiğimiz bu konunun ardından “İnternet” kategorimiz altında yayınlanan diğer içeriklerimize göz atmanızı da öneririz.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak