Genel Kültür

Mezuniyet Töreninde Ne Giymeli? Kıyafet Tercihinde Dikkat Edilecek Hususlar

Gerek Lise gerekse üniversite son sınıflarda olup da mezuniyet için gün sayan öğrenciler, yapılacak mezuniyet törenlerinde en iyi şekilde giyinmek isteyeceklerdir.
Mezuniyet töreni için kıyafet tercihi bu açıdan önemlidir. Her ne kadar, her ikisi de mezuniyetin kutlanması için yapılan tören olsa da Lise mezunu olmakla üniversite mezunu olmak arasında çok önemli farklar vardır. En basitinden Lise mezuniyetinden sonra genellikle yükseköğretim hedeflenir. Üniversite mezuniyetinde ise genellikle hayata atılım başlar, bir mesleğin icrası mümkün olur. Bu farklılıkların, kıyafet tercihinde de olması gayet doğaldır.

Lise Mezuniyetinde Ne Giymeli?

Kızlar
Renk Tercihinde pasteller ve canlı renkleri önerilmektedir. Pastellerden mavi, pembe ve lila isabetli olur.  Canlı renklerden ise kırmızı, nar çiçeği, fuşya ve çingene pembesi düşünülmelidir. Kumaş için şifon, ipek gibi uçuşan  ve dökümlü olanlarla beraber düz ya da çiçek desenli olanların tercih edilmesi önerilir. Lise mezuniyeti için genç kızlar doğalarındaki dinamizme uygun yakışacak şekilde uçuşan, rahat kıyafetler giyilmelidir. Vücut yapısına uygun olarak ya mini ya uzun ama abartısız kıyafet tercihi önemlidir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Papara nedir? Nasıl kullanılır?

Lise mezuniyet töreni için kıyafet seçiminde, en uygun ayakkabı tercihi uzun elbiseler altına done, lame ya da giyilen kıyafetlerin renklerinde şık sandaletler ya da platformlu ayakkabılardır.
Saçlar olabildiğince doğal olmalıdır. Serbest, yapılmamış gibi saçlar ya da şık bir at kuyruğu tercihi düşünülmelidir.
Erkekler
Bele oturan dar kuplu (slim cut) lacivert, füme, siyah, taş rengi, bej veya açık mavi spor birtakım doğru olur. Dar ve ince yakalı beyaz veya mavi gömlek, ince kravat ile şık bir ayakkabı lise mezuniyetindeki en ideal kıyafet tercihini tamamlayan unsurlar olacaktır.

Üniversite Mezuniyetinde Ne Giymeli?

Kızlar İçin Kıyafet Önerileri
Üniversite mezuniyet töreni için kıyafet seçimi için kız öğrencilerin giyiminde çok dar, çok mini ve aşırı ten gösteren tarzı tercih etmemeleri önerilmekte. Yine makyajın abartılı olmaması, ağır mücevher kullanmamaları ve abartılı saç modellerinden uzak durmaları gerekiyor.

Bunu da Okuyabilirsin...  İllere göre boşanma sayıları

Kızlar İçin Kıyafet Önerileri


Giyimde Parlak ve canlı renkler tercih edilmelidir. Kırmızı, mor, fuşya, yeşil ve tonları, sarı, çingene  pembesi,  saks mavi veya ışıltısı olan dore ve lame.
Kumaş olarak saten, ipek, şifon, ince ve az payetli düz ya da çiçek desenli kumaşların tercihi gayet uygundur. Mini ince payetli dökümlü duran bir tuvalet giyilebilir.

Erkekler İçin Kıyafet Önerileri
Bele oturan dar kuplu (slim cut) koyu renkte (siyah, füme,, lacivert) bir takım elbise iyi seçim olacaktır. Renk olarak en ideali siyahtır. İnce yakalı beyaz veya mavi gömlek, siyah, gümüş veya beyaz renkli ince bir kravat ile siyah ayakkabı (bağcıklı) uygun kıyafet tarzını tamamlayacaktır.

Mezuniyet Töreni 31Kıyafet
Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


1 Yorum

  • Mezuniyet Töreninde giyilecek kıyafete kadar bilgi paylaşımı odaklı düşünen sizleri ne kadar tebrik etsem azdır. Sizi takip ettiğim için şanslıyım.

Yorum Bırak