Kimdir?

Mehtap Bayri Kimdir?

İstanbul Vefa Lisesi’nde yatılı olarak okuyan oyuncu üniversite sınavlarında başarılı olamayınca memleketi Düzce’ye dönerek burada Düzce Şehir Tiyatrosu’na girdi.Üniversite sınavlarına yeniden hazırlanan Bayri, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü kazanarak üniversite eğitimini burada tamamladı. Daha sonra İstanbul Gazi mahallesinde bir ilkokulda 2 yıl öğretmenlik mesleğini icra etti.

1999 yılında başlayan Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolde oynadığı Deli Yürek dizisinde canlandırdığı Nazlı karakteri ile hafızalara kazınan Mehtap Bayri kimdir?

Mehtap Bayri Kimdir?

Mehtap Bayri, 15 Mart 1977 yılında öğretmen olan babasının görev yeri Mardin’in Nusaybin ilçesinde dünyaya geldi. Asıl memleketi ise Düzce olan başarılı oyuncu, babasının daha sonra tayininin Düzce’ye çıkması sonucu çocukluğunu memleketindeki roman mahallesinde geçirdi.Mehtap Bayri boyu 1.63 kilosu ise 56’dır.

Bir dönem kendisi gibi oyuncu Okan Çabalar ile uzun süreli bir ilişki yaşayan Mehtap Bayri, bekardır. Ünlü oyuncu, 10 Ekim 2018 tarihinde öğretmen babası Yaşar Bayri’yi kaybetmiştir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Mansur Yavaş Kimdir?

Mehtap Bayri BİYOGRAFİSİ

Mehtap Bayri’nin Eğitim Hayatı

İstanbul Vefa Lisesi’nde yatılı olarak okuyan oyuncu üniversite sınavlarında başarılı olamayınca memleketi Düzce’ye dönerek burada Düzce Şehir Tiyatrosu’na girdi.

Üniversite sınavlarına yeniden hazırlanan Bayri, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü kazanarak üniversite eğitimini burada tamamladı. Daha sonra İstanbul Gazi mahallesinde bir ilkokulda 2 yıl öğretmenlik mesleğini icra etti.

Mehtap Bayri’nin Oyunculuk Kariyeri

Öğretmenlik mesleğini 2 yıl boyunca yaptıktan sonra Asuman Dabak tiyatrosuna giren Mehtap Bayri, burada oynadığı ‘’Şahane Düğün’’ isimli tiyatro oyunuyla dikkatleri üzerine çekti.

1995 yılında Fırtınalar isimli TV dizisindeki Kiraz karakteriyle TV’ye de adım atan oyuncu, asıl atılımı 1999 yılında başlayan Kenan İmirzalıoğlu’nun başrol oynadığı Osman Sınav’ın Deli Yürek dizisi ile yaptı. Burada canlandırdığı Nazlı Karakteri ile büyük beğeni topladı ve şöhreti arttı. Bu dizide Nazlı karakterini canlandıran Mehtap Bayri eşi rolünde ise Atilla Karagöz vardı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Enver Gökçe Kimdir? Kısaca Hayatı ve Eserleri

Yine Osman Sınav’ın dizisi olan Ekmek Teknesi’ndeki Mehpare karakteri ile hayran kitlesini genişleten Bahri daha sonra Dudaktan Kalbe, Küçük Kadınlar ve Gönül Hırsızı gibi dizilerde rol aldı.

Mehtap Bayri, aynı zamanda Figüran, Gülcemal, Olur İnşaallah ve Oflu Hoca’nın Şifresi gibi sinema  filmleriyle de adından söz ettirmiştir.

Bayri, halen Ufuk Özkan, Ayça Varlıer ve Erkan Sever gibi oyuncuların oynadığı TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kalk Gidelim dizisinde Sevda karakterini canlandırıyor.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak