Sonunda bu da oldu. Eğitimciler Uyarıyor… Yönetici atamalarında mülakat uygulamasındaki ısrarcılığın sonuçları ülkeye zarar vermeye devam ediyor. Müdür Yardımcılığı Atamalarında Noter Tasdikli Torpil!

Türk Eğitim – Sen İstanbul 9 Nolu Şube Başkanı Enver DEMİR tarafından medya organına gönderilen ve açık olarak torpilin belgesi niteliği taşıyan (Mülakat Komisyon Puanı ve karşılaştırmalı Liste ve Noter onaylı “torpil listesi) gözlerin MEB’e çevrilmesine neden oldu. Konuyla ilgili ayrıntılı haber ise mebpersonel.com adlı sitede yer adlı.

Torpil, Başkasının Hakkının Gasp Edilmesidir!

Bir çok eğitimcinin ortak görüşü, kamu çalışanları arasında küskünlüğe, yılgınlığa ve umutsuzluğa neden olacak en küçük davranışın vebalinin büyük olduğu… Kamudaki çalışanların görevlendirme ve yükselme kriterlerinde Sendikacılık başta olmak üzere her türlü ayrımcılıktan uzak durulması şarttır. Esasen 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunda belirtildiği ve yemini edilen unsurlara hem torpili kabul edenin hem de torpili yapanın aykırı davrandığı açıktır.

İlginizi Çekebilir.  19 Mayıs Şiirleri

Mülakatın Olduğu yerde Torpil Olacaktır

Bir çok yönetici adayı,  yönetici atama komisyonlarının tarafsız olmadığını iddia ediyor. Bu arada sosyal medya da 2017 Yılı Müdür yardımcılığı atamaları ile ilgili yoğun usulsüzlük ve adam kayırmacılığı yorumları yapılmakta.  Yapılan yorumlarda, bazı il ve ilçelerde bu işin alenen torpil yapıldığı belirtiliyor.

Müdür Yardımcılığı mülakatına katılan öğretmenlerin, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan beklentisi ise yaşanan ve belgesi sunulan skandal torpil iddialarını ciddiyetle araştırması…

Ülkemizin her yurttaşı değerlidir ve saygıyı hak etmektedir. Her insanın eşitlik ilkesinden yararlanma hakkı vardır. Öğretmenlerin de ayrımcılığa, kayırmacılığa tabi tutulmadan, yeteneklerine, deneyim ve bilgilerine göre ülkesine katkı sunması sağlanmalıdır.


bilgitor.com

Kaynak: http://www.mebpersonel.com/sendikalar/mudur-yardimciligi-atamalarinda-noter-tasdikli-torpil-h215937.html

Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: Ortalama: ]
İlginizi Çekebilir.  İran İslam Devrimi

Yorumlar

Yorumlar