Genel Kültür

LPG Ayarı Nasıl Yapılır?

Ülkemizde yakıt fiyatlarının her geçen gün giderek artması beraberinde birçok kişinin alternatif olarak LPG’ye geçmesine neden olmaktadır. Araçlarında LPG kullanan kişi sayısı sürekli artmakta. Bilgitor.com olarak LPG’li araç sahiplerini ilgilendiren önemli konulara da zaman zaman değineceğiz. İlk olarak LPG Ayarı Nasıl Yapılır? Sorusunun yanıtını vermeye çalışalım… Bakım yapılması önem arz eden LPG’li araçlarda LPG ayarı nasıl yapılır?

Lpg Ustanız Belirlenen Zamanlarda Götürün

LPG’li araçların özellikle belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekmekte. Zaten bu durum; elinizde bulunan LPG formunda yazan, KM’lerde yapılması gereken rutin işlemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle 10 Bin KM’de bir LPG takılı olan araçların filtrelerinin değiştirilmesi önerilmekte. LPG’li araçlarda filtrelerinin değiştirilmesi, dizel araçlarda olduğu gibi aracın performansı ve yakıt tüketimi açısından son derece önemlidir. Bu nedenle belirlenen KM’lerde araçlarınızı mutlaka ama mutlaka ustaya götürerek bakımlarını yaptırmanızı öneriyoruz.

LPG Ayarı Nasıl Yapılır?

Lpg Ayarı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konuda sizlerin yapacak bir şeyi söz konusu olmadığından tamamen ustanızın yapması gereken ayarlar bulunmaktadır. Bilgisayar ortamında yapılması gereken LPG ayarlarında özellikle LPG tüketim üst limitinin mevsimlere göre farklılık gösterdiğini ve yazın ve kışın olmak üzere farklı ayarlarının yapılması gerektiğini açıklamak istiyoruz.

Devir olarak LPG ayarının ortalama devrinin 3000 devir civarında olması gerekmektedir. Bu ortalama baz alınarak yapılan ayarın aracınızda performans ve yakıt olarak sizleri mutlu edici bir katkısı bulunacağını da unutmayınız. Yakıt fiyatlarının çok yüksek olduğu şu günlerde araçlarınız ile ilgili olarak rutin bakımları yaptırmak ileriye dönük olarak sizlerin cebinden daha az para çıkmasına neden olacaktır. Kaynak link: LPG Ayarı nasıl yapılır?

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak