Genel Kültür

Kumandalı Egzoz Muayeneden Geçiyor mu?

Otomobil tutkunlarının en çok tercih ettiği aksesuarlar arasında kumandalı egzoz ilk sıralarda gelmektedir. Ülkemizde modifiye tutkunlarının giderek arttığını düşündüğümüz zaman Kumandalı egzoz muayeneden geçiyor mu? Sorusu hakkında merak edilen detayları sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Egzoz ne işe yarar?

İçten yanmalı motorlarda yanan gazın dışarıya çıkmasına yarayan parça olarak tabir edilebilir. Bu yüzden son derece önemli olan bu parçanın biraz daha abartılı bir şekilde kullanılması ülkemizde en yaygın olan durumlar arasında yer almaktadır. Egzoz içerisinde yer alan susturucuların araçtan çıkan gazın atılmasında gürültü oranını en aza indirmesine yaradığını belirtebiliriz. Ancak bazı araç tutkunlarının bu konuda susturucuları sökerek yüksek sesle egzoz kullanması sık sık karşı karşıya kaldığımız durumlar arasında yer almaktadır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Alanyaspor - İnegölspor maçı ne zaman, hangi kanalda?

Kumandalı egzoz sistemi

Ülkemizde oldukça yaygın olan bu sistem aslında birçok araç sahibi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle kumandalı olması istenildiği gibi kullanılmasına neden olduğundan dolayı daha da çok tercih edilmesine neden olmaktadır. Ancak son zamanlarda trafikte araçlar ilgili olan yeni yaptırımlardan sonra kumandalı olarak sunulan egzozların yasak olduğunu ve hatta ciddi bir şekilde cezai yaptırımların olduğunu belirtmek istiyoruz.

Kumandalı egzozun cezası nedir?

Aracınıza takmış olduğunuz bu sistemin trafik denetlemeleri sırasında tespit edilmesi durumunda, aracınızın trafikten men edileceğini belirtmek istiyoruz. Trafikten men edilecek olan bu cezanın, araç muayene sırasında da ağır kusurlu sayılacak olmasından dolayı muayenden geçmeyeceğini belirtmek istiyoruz. Kumandalı egzoz cezası

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak