Köpekler Neden Titrer? Sebepleri Nelerdir?
Genel Kültür

Köpekler neden titrer?

Birçok köpek sahibi, köpeğinin titrediğine şahit olmuştur. Belki de ilk kez böyle bir durum ile karşı karşıya kalan köpek sahipleri olarak siz de kendinizi bu konu başlığında buldunuz. Peki, köpekler neden titrer? Bunun sebebi nedir?

Köpeklerin titremesi pozitif ya da negatif durumlardan ötürü olabilir. Köpeğin heyecanlanması titreme sebebi olabilir. Bu titreme pozitif olarak yorumlanabilir. Ancak ishal, kusma gibi belirtiler de titremeye eşlik etmiş durumda ise en kısa sürede veterinerin yolunu tutun.

Köpekte titreme, kusma ve ishal gibi durumların yanı sıra ateş, öksürük, göz ve burun akıntısı da gözleniyorsa bunun sebebi distemper olabilir. Distemper, bir virüsün neden olduğu ciddi bir hastalıktır. Aşıları tam olmayan köpekler bu tür hastalıklara karşı oldukça sıkıntı yaşar.

Bunu da Okuyabilirsin...  Slogan Nedir? Başarılı Slogan Bulma Teknikleri Nelerdir?

Köpekte bulantı, halsizlik, dudakları yalama, normalden fazla yutkunma, salya salgılama ve saklanma gibi durumlar söz konusu ise yine titreme görülebilir.

Köpekte görülen titremen bir zehirlenme işareti de olabilir.

Yazıda bahsettiğimiz durumlarla karşı karşıya kalmışsanız, en kısa sürede köpeğini bir veterinere getirerek kontrolden geçirmeniz önerilir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak