Kültür Sanat

İstanbul Kırmızısı Filmi Vizyon Tarihi

İstanbul Kırmızısı Filmi, izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor. İstanbul Kırmızısı izleyiciyle ne zaman buluşacak?

Dünyaca ünlü yönetmen Ferzan Özpetek´in, 3 Mart 2017 de vizyona girecek olan, aynı adlı romandan yola çıkarak tamamını İstanbul´da çektiği merakla beklenen filmi ‘İstanbul Kırmızısı’nın vizyona giriş tarihi yaklaştıkça izleyicilerin heyecanı da artıyor. Film, oldukça zengin bir oyuncu kadrosuna sahip.  Son dönemin popüler oyuncularından oluşan kadroda Oyuncular: Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler, Mehmet Günsür, Çiğdem Selışık Onat, Zerrin Tekindor, Serra Yılmaz, Reha Özcan, Ayten Gökçer, İpek Bilgin, Selim Bayraktar, Cemre Ebüzziya, Tuğrul Çetiner, Şerif Sezer, Nergis Öztürk Toktaş, Rıza Kocaoğlu, Yelin Bilgin, Tayfun Sav, Yunus Albayrak, Gaye Su Akyol

Bunu da Okuyabilirsin...  18 Mart Çanakkale Zaferi Şiirleri! Kısa ve Uzun Şiirler

İstanbul Kırmızı’nın Konusu

Uzun yıllar yurt dışında yaşayan bir Türk yazarın (Orhan) Ünlü yönetmenin (Deniz Soysal) ilk kitabı üzerinde çalışmak için İstanbul’a gelir.


Deniz Soysal’ın karmaşık dünyasına adım atan Orhan, İstanbul’a değişik açılardan bakmasını sağlıyor ve Orhan’ın unuttuğu duyguları tekrar keşfetmeye başlayacaktır.

Oyuncular İtalya’daki basın toplantısında film hakkında değerlendirmelerde bulundular. Filmin içinde çok az müziğe yer verilmesi ise oyuncular için en ilgi çekici kısımlardan biri olmuş.Filmde ki müziklerle ilgili Ferzan Özpetek ise daha çok doğal seslere yer verdiğini ama Türkiye de yayınlanacak olanın içinde daha çok müzik olacağını söyledi
Film Türkiye’de 3mart 2017’de yayınlanacak Yurt dışında ise 2 Mart tarihinde vizyona girecek.

Bunu da Okuyabilirsin...  Hippi Nedir? Hippi Yaşam Tarzı Hakkında Kısa bilgi


İstanbul Kırmızısı | Gaye Su Akyol – Kırmızı Rüyalar Şarkısı

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


1 Yorum

  • Bu filmi kaçırmam. Bu dev kadroyu aynı filmde başka türlü bulamayız. Nejat İşler başlı başına hayranlık uyandıran oyuncu. Ah bir de sağlığına dikkat etse.

Yorum Bırak