Kimdir?

İsmail Küçükkaya Kimdir?

Özellikle İstanbul büyükşehir belediye başkan adayları Ekrem İmamoğlu ile Binalı Yıldırım’ı, seçimlerden önce bir arada tartışmalarını sağlayan ünlü haber sunucusu İsmail Küçükkaya hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin sayısı artmış durumda.

İnternette, çok konuşulan bu tartışma programı sonrasında, İsmail Küçükkayakimdir sorusu sıkça sorulmaya başladı. Program öncesi ve sonrası yapılan tartışmalar da, ünlü haber sunucusunu daha da popüler bir hale getirdi. Seçim özel programı yüzünden ünlü sunucu, halen olumlu ve olumsuz çok sayıda eleştiri almaktadır.

İsmail Küçükkaya Özel Hayatı

İnternette ünlü haber sunucusu ile ilgili bilgiler araştırılırken, İsmail Küçükkaya nereli​​​​​​​ sorusu da sıkça sorulmakta. 20 Ocak 1972 tarihinde, Kütahya ilinin Simav ilçesinde doğan Küçükkaya’nın memleketi de Kütahya. Bir kız kardeşi bulunan Küçükkaya, ilk ve orta öğrenimlerini Kütahya’da tamamlamış ve üniversite eğitimine ise Gazi üniversitesinde başlamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Göktuğhan Argın Kimdir?

Küçükkaya, 1993 yılında bu üniversitenin iletişim fakültesinin gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. Küçükkaya’nın fiziksel özellikleri ise; boyu 1,76 cm, ve kilosu 78 kg’dır. İlk eşinden ayrılan Küçükkaya, 2016 yılında görsel sanatlar öğretmeni olan Eda demirci ile evlenmiştir. Küçükkaya hakkında eşinin şiddet gördüğü iddiası ile “2018 yılında boşanma davası açtı” ve “İsmail Küçükkayaeşi ile ayrılma eşiğinde” şeklinde gazete haberleri yer almaktadır.

Meslek Hayatı

İsmail Küçükkaya, meslek hayatına 1991 yılında, muhabir olarak hürriyet gazetesinde başlamıştır. Küçükkaya daha sonraları Sabah ve Star gazetelerinde de çalışmaya devam etmiştir. Ünlü sunucu 2000 yılında akşam gazetesinde köşe yazarlığına başlamış ve SKYTÜRK televizyonun da Ankara temsilciliğini birlikte yürütmüştür.

Bunu da Okuyabilirsin...  Denisa Gültekin kimdir?

Akşam gazetesinin Ankara temsilciğine atanan Küçükkaya bu gazetede genel yayın yönetmeni de olmuştur. 2013 yılında gezi parkı olayları ile ilgili tutumundan dolayı görevinden alınan sunucu, 2013 yılında Fox TV’ye geçmiş ve çalar saat programını sunmaya başlamıştır. Küçükkaya, bu görevini hafta içi her sabah aynı saatte olmak üzere halen yürütmektedir.

Yazdığı Kitaplar ve Aldığı Ödüller

Ünlü haber sunucusu İsmail Küçükkaya’nın yazdığı kitaplar şunlardır;

  1. Cumhuriyetimize dair – 2008
  2. Cumhuriyetin ilk yüzyılı (1923 – 2023) (İlber Ortaylı, İsmail Küçükkaya) – 2012
  3. Korkma – 2016

Küçükkaya’nın almış olduğu ödüller ise şunlardır;

  1. Türkiye altın marka ödülü – Yılın televizyon sunucusu (2017)
  2. MGD ödülü – En iyi sabah haber kuşağı (2018)
Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak