Sağlık

İncir yaprağının bilinmedik faydaları!

İncir ağacının yaprakları, incir meyvesi kadar faydalı ve sağlıklıdır. İncir yaprağı birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Peki, incir yaprağı ne için ve nasıl kullanılır? Gelin birlikte inceleyelim…

Sütlü ve yapışkan bir yapıya sahip olan incir yaprağı, birçok hastalığın tedavisinde kullanılır.

Siğil ve çıbanı geçiriyor

İncir yaprağından akan süt, elde oluşan siğile uygulandığı takdirde zamanla siğilin geçtiği gözlemlenecektir.

Ezme yöntemiyle kapa haline getirilen incir yaprağı, vücutta çıkan çıbanın üzerine sürülür ve çıban toplanarak vücuttan atılır.

Hemoroide iyi geliyor

Kurutulan incir yaprakları dövülür ve toz haline getirilir. Toz halindeki yapraklar 200 ml suda kaynatılır. Bez yardımıyla hemoroid üzerine sürülür. Bu yöntemin oldukça yararlı olduğu belirtilir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Siyez Buğdayının Yararları

Varisler için de kullanılıyor

Birkaç incir yaprağını yıkadıktan sonra kaynatılmış suyun içine atın ve 30 dakika bekleyin. Ardından yaprakları varisli bölgelere sürün. 3. hafta yanı işlemi tekrar ettiğinizde varislerde ciddi oranda küçülme gözlemleyeceksiniz.

Guatr için incir yaprağı…

Doktorunuzun verdiği tedavinin yanı sıra aldığınız onay neticesinde ek tedavi yöntemleri de uygulayabilirsiniz. Bir bez üzerinde ezdiğiniz incir yapraklarını, bezle birlikte guatr olan kısma sarın. Bu işlemin sürekli uygulanmasının hastalığa iyi geldiği belirtilmektedir.

Ayrıca incir yaprağından akan süt; böcek ısırıkları, yanık ve kuduz hayvan ısırıkları yaşanan bölgelere sürüldüğü takdirde zehir ve mikrobu temizlemektedir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak