Kimdir?

Hüseyin Özbakır kimdir? Biyografisi ve yaşı

AK Parti Zonguldak milletvekili Hüseyin Özbakır kimdir? Asıl mesleği avukatlık olan Hüseyin Özbakır aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte İstanbul Üniversitesi mezunu olan ve evli ,3 kız çocuğu ve 2 torun sahibi olan kariyerli milletvekili Hüseyin Özbakır’ın biyografisi ve hayat hikayesi makalemizde

AK Parti Zonguldak milletvekili Hüseyin Özbakır kimdir? Asıl mesleği savcılık olan Hüseyin Özbakır aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte kariyerli milletvekili Hüseyin Özbakır’ın biyografisi

1950 senesinde doğan Hüseyin Özbakır aslen Trabzon Sürmenelidir. Üniversite eğitimini 1976 senesinde İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesinde tamamlamıştır. Askerlik görevini yaptıktan hemen sonra 1979 senesinde Gaziantep’te savcılık görevine başlamıştır. Bir çok ilde savcılık yapan Hüseyin Özbakır, evlidir. Bu evlilikten 3 kız çocuğu ve 2 torun sahibidir.

1989 senesinde Gürün Cumhuriyet Başsavcılığı görevine gelmiş yine ardından bir çok ilde başsavcılık yapmıştır. Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı iken, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı şimdilerde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikde Pınarhisar Cezaevi’nde hapis yatmıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Selen Görgüzel Kimdir?

En uzun çalışma dönemi ise 2006 yılında 2015 yılına kadar başsavcılık yaptığı Zonguldak olmuştur. 9 sene görev yaptıktan sonra milletvekilliği adaylığı için görevinden ayrılmıştır.

2015 yılında yapılan seçimde AK Parti 26.dönem Milletvekili olarak Zonguldak’tan aday gösterilmiş ve seçilmiştir. O tarihten bugüne görevini başarılı bir şekilde yürütmekte ve Zonguldak halkını mecliste temsil etmektedir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak