Kimdir?

Hülya Avşar Kimdir?

Özel hayatı, yaptığı işler, katıldığı davetler ile magazin gündeminden düşmeyen Hülya Avşar, kendinden söz ettirmeyi başarmıştır. Fiziki yapısı ile de dikkat çeken kadın sanatçılardan bir tanesidir. Hülya Avşar boyu 1.68 cm olup tenis sporuna ilgisinden hep fit kalmayı başarmıştır. Hülya Avşar yaşı 51 olmasına rağmen hala oldukça genç göstermektedir. Sanatçının sanat hayatı boyunca rol aldığı dizi ve filmlerin yanında Hülya Avşar biyografi alanında sunuculuk deneyimlerine de yer verilmektedir.

Magazin dünyasının bilinen isimlerinden ve her zaman gündemi meşgul eden bir ünlü olan Hülya Avşar kimdir sorusunu merak edenler için; 1963 senesine Balıkesir’in Edremit ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ankara Cumhuriyet Lisesi’nden mezun olduktan sonra henüz 16 yaşında Mehmet Tecirli adlı bir mühendislik öğrencisi ile evlenmiş ve hamile olmasına rağmen ayrılık kararı almıştır. Annesi tarafından Balıkesir, babası tarafından Ardahanlıdır.

Hülya Avşar Hakkında Merak Edilenler

Özel hayatı, yaptığı işler, katıldığı davetler ile magazin gündeminden düşmeyen Hülya Avşar, kendinden söz ettirmeyi başarmıştır. Fiziki yapısı ile de dikkat çeken kadın sanatçılardan bir tanesidir. Hülya Avşar boyu 1.68 cm olup tenis sporuna ilgisinden hep fit kalmayı başarmıştır. Hülya Avşar yaşı 51 olmasına rağmen hala oldukça genç göstermektedir. Sanatçının sanat hayatı boyunca rol aldığı dizi ve filmlerin yanında Hülya Avşar biyografi alanında sunuculuk deneyimlerine de yer verilmektedir. Bir dönem eski eşi Kaya Çilingiroğlu ile yaşadığı çalkantılı boşanma sürecinde magazin gündemine oturmuştur.

Bunu da Okuyabilirsin...  Kazım Karabekir Kimdir? Kısaca Hayatı

Hülya Avşar’ın Oynadığı Diziler

1982 senesinde İntibah, 1995 senesinde Sevginin Gücü, 1999 senesinde Ah Bir Zengin Olsam, 2001 senesinde Savunma, 2004 senesinde Zümrüt ve Kadın İsterse gibi dizilerde rol almış olan güzel oyuncu, daha çok sinema sektöründe kendisini göstermiştir.

Hülya Avşar’ın Rol Aldığı Filmler

1983 senesinde Kahır, Haram ve Çelik Mezar, 1984 senesinde Karanfilli Naciye, Tutku, Ömrümün Tek Gecesi, Yabancı, Kaptan, Güneş Doğarken, Ayşem ve Nefret, 1985 senesinde Tele Kızlar, Ölüm Yolu, Mavi Mavi, Sekreter, Tapılacak Kadın, Suçlu Gençlik ve Paranın Esiri, 1986 senesinde Uzun Bir Gece, Dağlı Güvercin, Üç Halka 25, Kısrak, Aik Hikayemiz, Alın Yazım, Sevda Ateşi ve Mavi Melek, 1987 senesinde Yarın Yarın, Bir Kırık Bebek, Çil Horoz, Geri Dön, Alamancının Karısı ve Ziyaret, 1988 senesinde Aşıksın, Hülya ve Melodram, 1989 senesinde Öğretmen Zeynep, Fotoğraflar ve Fazilet, 1990 senesinde Benim Sinemalarım, 1993 senesinde Hasan Boğuldu, Berlin in Berlin, 1995 senesinde Bir Kadının Anatomisi gibi bir çok filmde oynayan ünlü oyuncu şuan aktif bir şekilde ekranlarda değildir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak