The title of the page
Seyahat

Hamburg’un En Ünlü 5 Gezi Noktası

Hamburg’da gezilmesi gereken en ünlü 5 yeri sizler için araştırdık. Hamburg’un en ünlü 5 gezi noktası.

Almanya denilince ilk akla gelen şehir kuşkusuz başkent Berlin. Berlin’i izleyen en popüler kent ise Hamburg. Avrupa’nın da en önemli ve kalabalık kentlerden olan de Hamburg şehrinin tarihi kimliği ve dokusu turistler için cazibe merkezidir. Hamburg’un tarihi kimliği ve kültürünü simgeleyen en önemli yapıları müzelerdir. Hamburg’daki müzelerde çok Alman kültürünün seçkin sanatsal ve tarihsel eseri sergilenmektedir. Hamburg’un müzeleri yanında doğal güzelliğe sahip alanları, mimari eserleri ve modern bir kültürün dışavurumu denilebilecek unsurları ile gezilmesi, görülmesi gereken bir çok noktası var. Hamburg’un tarihi, doğal ve sosyal yapıları arasından öncelikli olarak gezmenizi önerdiğimiz 5 yer hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz.

Bunu da Okuyabilirsin...  Dünyanın En Yüksek 5 Oteli

Rathaus

Hamburg Belediye Binası olarak bilinmektedir. Halen müze olarak kullanılmaktadır. Hamburg şehir merkezinde yer alan bu yapı Rönesans etkisini göstermektedir. Gotik ve barok tarzı mimarisiyle dikkat çeken Rathaus, Hamburg’daki en köklü yapılardan bir tanesidir. Görkemli bir iç görünüme sahip olan bu yapıda, bir çok tarihi eserin ve önemli heykelin sergilendiğini de belirtmek gerek.

Rathaus

Hamburg Sokak Gösterileri

Hamburg Belediye Binasının yakınlarında sizlerin ilgisini çekebilecek, üst düzey sokak gösterileri ve birçok aktiviteler yapılmaktadır. Pazara yakın olan bu alanda oldukça fazla turist ve halkın bu gösterilere yoğun ilgi göstermesine de sebep oluyor. Hamburg’a gidecekseniz mutlaka bu gösterilerden birkaçına göz atmalısınız.
Hamburg Sokak Gösterileri

Aziz Michael Ana Kilisesi

Almanya’nın sembolik ve en önemli kiliselerinden bir tanesi olan Aziz Michael Ana Kilisesi Hamburg’a gelen her turistin mutlaka uğradığı bir yerdir. Bu kilise, Almanya’daki en büyük saate sahiptir. Ayrıca 132 metrelik boyu ile Hamburg’un her noktasından görünebilen bir yapı olma özelliği taşımaktadır. Kilisenin iç ve dış mimarisi oldukça dikkat çekicidir. Kilise günümüzde hala kullanıma açık olduğu için özellikle Pazar günleri oldukça kalabalık olmaktadır.
Aziz Michael Ana Kilisesi

Bunu da Okuyabilirsin...  Roma Hakkında Kısa Bir Yazı

The Hamburg Wadden Sea

Hamburg’da yer alan küçük çaplı bir doğal parktır. Bol yeşillikli alanları, korumaya alınan bazı tür çiçek bahçelerini ve birçok farklı çeşit bitki türünü görebileceğiniz bir yerdir. Havası ve doğal güzelliği ile büyüleyen bir yere de Hamburg’a uğrayacak olursanız mutlaka uğrayın.
The Hamburg Wadden Sea

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Hamburg’un En Ünlü 5 Gezi Noktası 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Hamburg’un En Ünlü 5 Gezi Noktası 1 – google play indir e1608493225897

Alter Elbtunnel

Bu yapı eskiden Hamburg’da ulaşım tüneli olarak kullanılan, uluslar arası üne sahip bir tüneldir. Eskiden bu tünele insanlar ve araçların girebilmesi için asansörler kullanılmaktaymış.  Hamburg’un kuzey kısmına geçiş bu şekilde sağlanmış.


İlgili Makaleler

Alter Elbtunnel

Hamburg Otelleri ve Konaklama Tesisleri 

Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu