Kimdir?

Hadise kimdir? Gerçek adı ve sevgilisi kim?

hadise-kimdir

Güzelliği ve sesiyle herkesi etkileyen başarılı şarkıcı Hadise kimdir? TV 8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yapan Hadise aslen nerelidir ve gerçek ismi nedir? İşte son çıkardığı şarkısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Hadise’nin özel hayatı biyografisi ve sevgilisi…

Güzelliği ve sesiyle herkesi etkileyen başarılı şarkıcı Hadise kimdir? TV 8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yapan Hadise aslen nerelidir ve gerçek ismi nedir? İşte son çıkardığı şarkısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran hadise nereli ve biyografisi…

22 Ekim 1985 senesinde dünyaya gözlerini açan Hadise tam adıyla Hadise Açıkgöz aslen Sivaslıdır. Hulya Açıkgöz, Derya Açıkgöz, Murat Açıkgöz adında üç kardeşi bulunmaktadır. Belçika’da doğan ve burada büyüyen Hadise şarkıcılık kariyerine 2003 senesinde katıldığı bir yarışma programı ile başlamıştır. Felemenkçe, Fransızca, Almanca, ve İngilizce çok iyi düzeyde bilen Hadise Açıkgöz üniversite eğitimini Belçika’nın Hasselt şehrinde pazarlama üzerine lisans yaparak tamamlamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Zafer Görgen kimdir?

Hadise’nin boyu 1.69 kilosu ise 62’dir. Güzelli ile herkesi etkilemeyi başaran Hadise’nin sevgilisi şuan için yoktur. Fakat iddialara göre yeni klibinde rol aldığı Fransız model Aurelein Muller ile adı geçmiştir. Hadise bir dönem şarkıcı ve besteci Sinan Akçıl ile birlikte olmuş fakat ikili daha sonra ayrılmıştır.

Hadise’nin Şarkıcılık Kariyeri

Şarkıcılık serüveni ilk olarak 2005 yılında çıkardığı Sweat albümü ile başlamıştır. Ardından sırasıyla;

  • 2008 senesinde Hadise albümünü çıkarmıştır
  • 2009 senesinde Fast Life albümünü çıkarmıştır
  • 2009 senesinde Kahraman albümünü çıkarmıştır
  • 2011 senesinde Aşk Kaç Beden Giyer? albümünü çıkarmıştır
  • 2014 senesinde Tavsiye albümünü çıkarmıştır
  • 2017 senesinde Şampiyon albümünü çıkarmıştır

İşte Hadise’nin Son Çıkardığı Şarkısı

Hadise’nin kariyerindeki dönüm nokta ise 2009 yılında düzenlenen Rusya’nın Moskova şehrinde düzenlenen Eurovision yarışmasında 177 puana ulaşarak, Norveç, İzlanda ve Azerbaycan’ın ardından dördüncü oldu.

Bunu da Okuyabilirsin...  Burçin Terzioğlu Kimdir? Sevgilisi Kim?

Şarkıcılık kariyerinde göstermiş olduğu başarı sebebiyle “Bir Altın Kelebek Ödülü” ve “üç TMF Ödülü dahil olmak” üzere çok sayıda ödül kazanmıştır.

2011 senesinde beri devam etmekte olan TV 8 ekranlarında yayınlanan sunuculuğu ve yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın yaptığı O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliğine devam etmektedir. Bu yarışmanın 2017 senesinde düzenlenen sezonunda Dodan Özer ile birlikte birinci olmuştur.

Hadise’nin 2018 Özel Fotoğrafları

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak