Kimdir?

Güzide Arslan Kimdir?

1 Ekim 1922 doğumlu olan Arslan, Ankara da dünyaya gelmiştir. Fakat aslen Nevşehirli olan Güzide Arslan boyu 1.65’dir. Lise hayatı boyunca hemşirelik eğitimi almasına rağmen üniversite hayatında oyunculuk üzerine yönelmiştir.

Birçok dizi projesi ile beraber televizyon ekranlarında karşımıza çıkan Güzide Arslan kimdir. Güzide Arslan hakkında merak edilen sevgilisi var mı, nerelidir, kaç yaşındadır, hangi dizilerde oynamıştır gibi birçok sorunun cevabına bu biyografi ile kavuşacağız.

Güzide Arslan’ın Biyografisi

1 Ekim 1922 doğumlu olan Arslan, Ankara da dünyaya gelmiştir. Fakat aslen Nevşehirli olan Güzide Arslan boyu 1.65 cm’dir. Lise hayatı boyunca hemşirelik eğitimi almasına rağmen üniversite hayatında oyunculuk üzerine yönelmiştir.

Güzide Arslan, Haliç Üniversitesi Konservatuarında oyunculuk ile eğitimler almıştır. Bunlar sonucunda güzel oyuncu, birçok tiyatro eseri ile sahneye çıksa da, oynamış olduğu dizi ve filmler ile de televizyonda kendisini göstermeyi başarmıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Kemal Bilbaşar Kimdir? Kısaca Hayatı ve Eserleri

Güzide Arslan Oynadığı Diziler ve Filmler

Güzide Arslan 2017 yılında hırsız oyuncu olarak tiyatro sahnesinde yer almıştır. İlk olarak 2009 yılında televizyon hayatına başlayan Arslan, Arka Sokaklar adlı dizi ile kendisini tanıtmıştır. 2014 yılında O Hayat Benim adlı dizi ile kendisini daha da ön plana çıkarmayı başarırken, 2015 yılında Günebakan adlı dizi ile seyirciyle buluşmuştur.

Yine aynı yıllarda Evli ve Öfkeli dizisinde yer alan Arslan, son olarak ise 2015 yılında Gamsız Hayat adlı dizi ile televizyonda kendisini göstermiştir. Arslan, sinema ve tiyatronun yanı sıra filmlerde de oynayarak beyaz perdeye kendisini taşımayı başarmıştır. 2016 yılında Hayat Çizgisi Suriye adlı dizi ile bütünleşmiştir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Büşra Yalçın Kimdir? Nereli?

Güzide Arslan Sevgilisi Kim

Güzide Arslan sevgilisi ise Joe Conchie’dir. Terazi burcu olan Güzide Arslan, kahverengi göz rengine sahiptir ve kilosu ise 50 kilodur. Haliç Üniversitesi’nden mezun olan Arslan, Tiyatro Bölümünü başarı ile bitirmiş ve kendisini sektörün içerisinde hızlı bir şekilde taşımayı başarmıştır. Arslan’ın doğum yeri her ne kadar Ankara olsa da aslen memleketi Nevşehir’dir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak