Kimdir?

Funda İlhan Kimdir?

1996-1997 yıllarında çeşitli etkinliklerde yer alan Funda İlhan’ın ilk oyunculuğu Mühürlü Güller dizisi ile başlamıştır. Kariyerine televizyon, sinema oyunculuğu yanı sıra yönetmen yardımcılığı unvanı da katan sanatçı mavi gözlü ve beyaz tenli olması sebebiyle oyuncu olarak yönetmenler tarafından dikkat çekmektedir. Fiziki güzelliği sayesinde pek çok dizide ana oyuncu olan Funda İlhan yaşına rağmen güzelliğinden bir şey kaybetmemiş.

Başarılı Oyuncu Funda İlhan,  izleyiciler tarafından hemen merak edilerek onlar hakkında araştırma yapılmaya başlanır. Bu oyunculardan biri olan ve Kara Melek dizisi ile tanınan Funda İlhan hakkında merak edilen konular funda ilhan kimdir, evli midir, evli ise funda ilhan eşi de oyuncu camiasından mıdır, oyuncunun boyu, kilosu, eğitimi ve daha pek çok ayrıntı yazı içeriğindedir.

Funda İlhan Kimdir?

Funda İlhan, 28 haziran 1971 yılında izmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro ve Oyunculuk Bölümünü bitirmiş olan oyuncu bu eğitim bilgisi ile oyunculuğa başlamış ve istediği kariyere oyunculukta ulaşmıştır. Güzel oyuncu funda ilhan boyu 1,68 cm olup kilosu 60 kg’dır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Bışar Özbey Kimdir?

Funda İlhan Kimdir

Oyuncu Hakkında Diğer Merak Edilenler

1996-1997 yıllarında çeşitli etkinliklerde yer alan Funda İlhan’ın ilk oyunculuğu Mühürlü Güller dizisi ile başlamıştır. Kariyerine televizyon, sinema oyunculuğu yanı sıra yönetmen yardımcılığı unvanı da katan sanatçı mavi gözlü ve beyaz tenli olması sebebiyle oyuncu olarak yönetmenler tarafından dikkat çekmektedir. Fiziki güzelliği sayesinde pek çok dizide ana oyuncu olan Funda İlhan yaşına rağmen güzelliğinden bir şey kaybetmemiş. Evliliği hakkında basında her hangi bir bilgi yer almadığı ancak yıllar önce eşinden boşandığı bilinen Funda İlhan bekâr olarak hayatını devam ettirmektedir. Eski eşi hakkında da konuşmayan oyuncunun eski evliliğine dair bir bilgi de yoktur.

 

Oynadığı Diziler

Nöbet 7/24, Güneşin Kızları, Acil Servis, Güneşi Beklerken, Kötü Yol, Kurtlar Vadisi Pusu, Kurt Kanunu, Makber, Karadağlar, Ağlamak Yok, Oyunlarla Yaşayanla, Fikrimin İnce Gülü, Gümüş, Sayın Bakanım, Mühürlü Güller ve Kara Melek.

Bunu da Okuyabilirsin...  Charlie Chaplin Kimdir? Hayatı, Filmleri, Kitapları ve Sözleri

TRT 1 de halen devam eden Halka dizisi kadrosuna dâhil edilen Funda İlhan başarılı bir oyunculuk sergileyerek sevenlerinin gönlünde taht kuracak. Halka filminde Gülay karakterini canlandıran oyuncu entrikalarla dolu bir dizide rol almanın tadını çıkarıyor.

Orta yaş gurubu olarak güzel oyuncu yönetmenlerce aranılan bir oyuncu olup ona verilen rollerin üstesinden başarı ile gelmektedir. Başarılı oyunculuğu sayesinde daha pek çok dizide Funda İlhan yüzü ile karşılaşacak seyirci.

 

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak