The title of the page
Genel Kültür

Flashbang Nedir, Flashbang Nasıl Çalışır?

İstanbul’da Reina eğlence merkezine düzenlenen korkunç saldırı ve katliama ilişkin yeni iddialar öne sürülüyor. Titizlikle yürütülen soruşturmada gözaltılar çoğaldı. Bu arada saldırıya ilişkin ayrıntılar netleşmeye başladı. Teröristin olay sırasında Flashbang adlı şok bombası kullandığı ortaya çıktı.

Flashbang Nedir, İnsanları Nasıl Etkiler!

Flashbang bombasının atıldığı andan itibaren yakında bulunan herkeste kısa süreli bir körlüğe neden oluyor. Geçici körlük denilebilecek bir durumdan sonra etkilediği insanları aynı anda sersemletiyor. Atıldığı anda ışık ve yaklaşık 170 desibelin üzerinde bir ses dalgası yayan bomba etkilediği kişilerde şok etkisi yaratıyor. Sersemleme şeklindeki etki nedeniyle şuurunu kaybeden etki altındaki kişiler herhangi bir müdahalede bulunamıyor. Bu şok ve şaşkınlık sürmekte iken teröristin silahının şarjörünü kolayca değiştirdiği tahmin ediliyor.

Bunu da Okuyabilirsin...  Kurtuluş Savaşında Türk Kadınının Katkıları Nelerdir?

Flashbang, ilk olarak İngiliz Sat komandoları tarafından kullanılmış. Bombaların teröristlerin eline nasıl geçtiği ise merak konusu. Amerikan özel kuvvetleri tarafından da  kullanılan bu bombalar özellikle operasyonlarda kullanılıyor. Flashbang askerlerin ilerleyişlerini kolaylaştırıyor ve gelebilecek tehlikelere karşı önlem olarak kullanılıyor.

Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu