Kimdir?

Feyyaz Duman kimdir? Aslen nereli yaşı kaç?

Salı akşamlarının iddialı yapımlarından Fox Tv’de yayınlanan Kadın dizisinin sert mizaçlı Arif karakterine hayat veren başarılı oyuncu Feyyaz Duman kimdir? Başarılı ve kariyerli dizi film oyuncusu Feyyaz Duman aslında nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte oyunculuğu ile dikkat çeken Feyyaz Duman’ın biyografisi

Salı akşamlarının iddialı yapımlarından Fox Tv’de yayınlanan Kadın dizisinin sert mizaçlı Arif karakterine hayat veren başarılı oyuncu Feyyaz Duman kimdir? Başarılı ve kariyerli dizi film oyuncusu Feyyaz Duman eşi  kimdir İşte oyunculuğu ile dikkat çeken Feyyaz Duman’ın biyografisi.

Feyyaz Duman Kimdir? 

Feyyaz Duman 1982 senesinde Mardin’de dünyaya gelmiştir. 1987 yılında zorunlu olarak ailesiyle doğup büyüdüğü Mardin’den İstanbul’a göç etmişlerdir. İstanbul’a geldiğinde Türkçe dahi bilmiyordu. İlkokul 1.sınıfı Mardin’de okumuştur. İstanbul’da eğitimine devam ederken çok çabuk Türkçeyi de öğrenmiş ve artık onun için iki dilli bir hayat başlamıştır. Daha sonra 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Halk Dansları Bölümü’nde eğitim almaya başlamış ve 2006 yılında buradan mezun olmuştur. 2007 senesinde ise Amerika’nın New York şehrine gitmiştir ve burada 5 yıl boyunca eğitim almıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Deniz Çakır Kimdir? Kaç Yaşında?

Feyyaz Duman Kariyeri 

Amerika’ya giderken İngilizce dahi bilmiyordu fakat bu onu korkutmadı zaten orada kaldığı 5 yıl boyunca da dil konusunda kendisini epey geliştirdi. Yakışıklı oyuncunun ilk projesi 1999 yılında rol aldığı ‘Boran’ isimli kısa film olmuştur.

Sonrasında ise 2001 senesinde vizyona giren ilk sinema projesi olan ‘Fotoğraf’ isimli sinema filmindeki Faruk karakteriyle ilk kez beyaz perdede seyirciyle buluşmuştur. Başarılı oyuncunun kariyerinin dönüm noktası 2014 yılında çekilen ‘Annemin Şarkısı’ isimli sinema filmi olmuştur. Bu filmde canlandırdığı Ali karakteriyle yine 2014’de o yıl 51. düzenlenen Uluslararası Altın Portakal Film Festivali ödüllerinde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülüne layık görülmüştür.

2014 yılında Saraybosna Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek oyuncu’ ödülünü,2015 yılında Belçika Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek oyuncu’ ödülünü ve 2015 yılında Duhok Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü alarak bir ilke imza atmıştır. Ardından bir çok projede yer alan yakışıklı oyuncu Türk televizyonlarına 2017 yılında İçerde isimli dizide Serkan karakteriyle dahil olmuştur.

Bunu da Okuyabilirsin...  Merve Amaç kimdir?

Kadın Dizisi Arif Kimdir?

Burada kendini ve oyunculuğunu pek gösteremeden dizi final yapar. Sonrasında ise yine 2017 yılında Fox Tv’de yayın hayatına başlayan Kadın isimli dizide Arif karakteriyle tekrar izleyiciyle buluşmuştur. Bu dizide başrolleri Özge Özpirinççi, Caner Cindoruk, Şerif Erol ve Bennu Yıldırımlar gibi usta isimlerle paylaşmaktadır.

Birçok uluslararası projede rol alan oyuncunun rol aldığı sinema filmlerinden bazıları şunlardır;

2008 yılında What Time It Is?

2011 yılında Si Tu meurs, je te tue filminde Azad karakteri

2013 yılında My Sweet Pepper Land filminde Jaffar Mohammed Emin karakteri

2014 yılında Annemin Şarkısı filminde Ali karakteri

2017 yılında Zagros, Never Leave me ve Ugly Duckling filmleri

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak