Et benleri birçok insanda yaygın olarak görülen bir cilt problemidir. Bazı insanlar görüntü açışından rahatsız oldukları benleri aldırarak temizleme yollarına başvururlar. Peki ya et benleri neden oluşur? Gelin birlikte et benlerinin tedavisine ve oluşma aşamalarına bakalım.

Ergenlik çağında hormonların fazla çalışmasından ötürü et benlerinin oluşabileceği gibi aynı zamanda yaşlılık döneminde hormonların daha az çalışmasıyla ortaya çıkabilir. Yazın güneşin oluşumuna hız kattığı bilinen bir gerçek olan et benleri aslında cildin deforme olarak bir cilt problemine dönüşmesidir. Et benlerini ciltte çıkıntı halinde bulunan bir deri parçası olarak da tanımlayabiliriz. Genel olarak oluşan benlerin direkt olarak kanserle bir ilgisi yoktur. Benlerin alınması gerekmektedir. Asla ve asla et benlerini koparmayınız.

İlginizi Çekebilir.  Sigara ve Alkolün Zararları

Et Benleri Neden Oluşmaktadır?

  • Et benleri vücudumuzda bulunan hormon fazlalığı veya yetmezliğinden ortaya çıkabilir.
  • Aşırı dar kıyafetler, cilt bozulmalarına neden olduğu için ben oluşumuna katkı sağlayabilirler.
  • Şeker hastalığı et benlerinin oluşmasında en etkili rahatsızlıktır.
  • Et benleri aşırı terleyen ve hava almayan yerlerde daha rahat büyürler.

Et benlerinin geneli zararsız yapıdadır. Fakat et benleri büyür ve renk değiştirmeye başlarsa bir hastalık habercisi olabilir. Hatta nadir de olsa bu tarzda bulunan benler kanser riski taşıyabilirler. Sağlık ve görüntü açısından et benlerini aldırmak doğru bir karar olacaktır.

Et Benlerini Aldırmanın Yolları Nelerdir?

Bitkisel Çözümler: En çok bilinen ve doğal yöntemlerin başında gelen et beni ilacı ilacı çakal eriği çiçeği ve kantaron otu çiçeğinin karışımıdır. Bu karışım çay şeklinde kaynatılarak tüketilir. Diğer bilinen ve denene doğal yöntemler ise elma sirkesi, keten tohumları, kişniş tohumu ve anason tohumunun cilde sürülerek uygulanmasıdır. En basit yöntem ise yoğurt ve mısır ununun krem şeklinde cilde direkt sürülmesidir. Bu yöntemlere başvurmadan önce mutlaka uzman bir doktora görünmelisiniz. Doğal yöntemler içinde cildinize daha büyük hasarlar verebilir veya alerjik başka bir reaksiyon başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.  Isırgan Otu, Yemeği ve Çayı

Tıbbi Operasyon Çözümleri: Radyo frekans uygulamaları ve et benlerini buharlaştırma yöntemi en çok uygulanan tıbbi yöntemlerdir. Bu yöntemler sayesinde et benlerinizden kurtulabilirsiniz.


Önemli Not:
Bilgitor.com
sağlık kategorisindeki yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Hangi sağlık problemi olursa olsun, mutlaka bir sağlık kurumuna gidiniz.

Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: Ortalama: ]

Yorumlar

Yorumlar