Kimdir?

Erdal Beşikçioğlu Kimdir?

Behzat Ç. dizisindeki başarılı performansı ile adından söz ettiren Erdal Beşikçioğlu kimdir? Hangi dizilerde ve filmlerde rol aldı. 77 kilo ve Oğlak burcu olan oyuncu Erdal Beşikçioğlu eşi Elvin Beşikçioğlu’da kendisi gibi oyuncudur. Derin adında bir kızı ve Ömer adında bir oğlu vardır. Vali dizisiyle adını duyuran ve Behzat Ç. karakteri ile ününü perçinleyen Erdal Beşikçioğlu’nun biyografisi ve hayatı.

Erdal Beşikçioğlu Kimdir

5 Ocak 1970 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen erdal beşikçioğlu boyu 1.82′ dir. Orta okulu İzmir Özel Türk Kolejinde tamamlayıp  Beşikçioğlu, İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay lisesinden mezun olmuştur. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarına giren oyuncu, 1993 yılında mezun oldu.

Bunu da Okuyabilirsin...  Aşk ve Mavi Pembe kimdir? Gerçek ismi ve Yaşı

Mezun olduğu sene Devlet tiyatrolarında göreve başladı. 1995–1996 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu müdür vekilliği görevini sürdürdü. 2006–2008 yılları arasında yazar Ayşe Kulin’ in kaleme aldığı Vali adlı dizide Vali Recep Yazıcıoğlu’nun hayatını canlandırdı ve performansı ile büyük takdir topladı.

Erdal Beşikçioğlu Rol aldığı Dizi ve Filmler

Erdal Beşikçioğlu nereli diye soracak olursak kendisi Ankara’lıdır. Erdal Beşikçioğlu’nun kariyerini Vali dizisinden sonra zirveye taşıyan 2.yapımı Behzat Ç oldu. Polis Akademisinden mezun olduktan sonra Ankara cinayet şubenin başına geçen Baş komiser Behzat’ın ve ekibinin yaşadıkları olayları anlatan dizi, izleyicinin takdirini topladı. Bunda Erdal Beşikçioğlu’nun başarılı performansının payı oldukça büyük.

 46 Yok Olan ve Kod Adı Reaksiyon adlı dizilerde rol alan usta oyuncu Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku adlı filmde başrolü oynadı. Oyunculuk hayatı boyunca Barda, Eve giden Yol, Köprü, Elde Var Hayat, Kurtlar Vadisi Filistin gibi yapımlarda rol aldı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Enes Batur kimdir? Kaç yaşında sevgilisi kim?

 Kasırga İnsanları, Mars Kapıdan Baktırır, Ödünç Hayat, Körfez Ateşi, Bal ve Kardelen gibi yapımlarda rol alan Erdal Beşikçioğlu’nun en son filmi 2019 yapımı Çiçero adlı film oldu. Biyografik drama tarzında olan filmin yönetmenliğini Serdar Akar, yapımcılığını Mustafa Uslu’nun yaptığı filmde başrolleri Burcu Biricik ile paylaştı. Bu yapımdan sonra herhangi bir projede bulunmayan oyuncunun şu sıralar bilinen bir sinema veya dizi projesi bulunmuyor.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak