Kimdir?

Emre Erçil Kimdir?

Son zamanlarda Diriliş Ertuğrul dizisi ile büyük bir popülerlik kazanEmre Erçel kimdir? Yüksek bölüm ücretleri ile beraber büyük bir yankı uyandıran Emre Erçil sevgilisi var mı veya evli mi? İşte adından sık bir şekilde söz edilen Emre Erçil’in biyografisi ve hayatı.

Emre Erçil Kimdir

17 Mayıs 1971 yılında doğan Emre Erçil 48 yaşındadır. Emre Erçel nereli sorusunun cevabı olarak doğma büyüme Ankaralıdır. Emre Erçil boyu 1.79 cm, kilosu ise 74 kg’dır. Göz rengi koyu kahverengidir. Boğa burcu olan Emre Erçil’in şuanda sevgilisi yoktur. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Aynı zamanda seslendirmeler de yapmaktadır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ege Özkayımoğlu kimdir?

Emre Erçil’in Oynadığı Diziler

Emre Erçil, 2011 de Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi dizisiyle ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Daha sonra Ulan İstanbul, Milat, İçerde ve Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde oynamıştır. Fox TV de yayınlanan başrollerinde Gonca Sarıyıldız, Hakan Bilgin, Ruhi Sarı, Deniz Can Aktaş, Seren Deniz Yalçın, Ülkü Hilal Çiftçi, Defne Yalnız, Kemal Uçar ve Timur Acar’ın yer aldığı Neredesin Birader dizisinde de Kıbrıslı karakterine hayat vermiştir.

Son olarak da Diriliş Ertuğrul dizisinde Aribuka karakterini canlandırmaktadır. Diriliş Ertuğrul dizisinin başrollerinde ise Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Esra Bilgiç, Osman Soykut, Batuhan Karacakaya, Nurettin Sönmez, Cengiz Coşkun, Cemal Hünal ve Gülsim Ali gibi birçok isim yer almaktadır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Marie Curie Kimdir? Hayatı ve Bilimsel Çalışmaları

Tarihte Arikbuka

Tarihte bulunan kaynaklara göre Arikbuka, Moğol İmparatoru olan Cengiz Han’ın oğullarından Tuluy Han’ın oğlu olarak geçer. Büyük Han Möngke’nin ölümünden sonra kardeşleri Hülagü ve Kubilay seferde olduklarından dolayı kısa bir süre tahta çıkar.

Tahta kimin çıkacağının belirlenebilmesi için toplanmış olan kurultayda 1260 da yapılan görüşmelerde rakipler uzlaşamaz ve hem Kubilay hem de Arikbuka tahta geçer. Moğol İmparatorluğu bu çekişme de üç yıl iç savaş yaşar. Diriliş Ertuğrul dizisinde de Arikbuka, Moğol casusu olarak rol oynar.

Emre Erçil’in Rol Aldığı Tiyatro Oyunları

Emre Erçil Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Fırtına, Yastık Adam ve Kış Masalı isimli tiyatro oyunlarında rol oynamıştır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak