Kimdir?

Ekrem İmamoğlu Kimdir?

İstanbul büyükşehir belediyesi başkanı seçilerek adını herkese duyuran, son zamanlarda yaşadığı olaylar ile gündemden düşmeyen adam olan Ekrem İmamoğlu hakkında insanların merak ettiği birçok soru bulunmaktadır. Peki, son zamanlarda sıkça konuşulan Ekrem İmamoğlu nereli, kaç yaşında ve ne iş yapıyor.

Trabzon’da Doğdu

İnsanların Ekrem İmamoğlu hakkında merak ettikleri konulardan biri Ekrem İmamoğlu nereli olduğudur. Ekrem İmamoğlu Trabzonludur. 1970 yılında Trabzon’da doğmuştur. İlköğretim hayatını burada tamamlamış daha sonra Trabzon Lisesi’nde eğitim görmüştür. Liseden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü bitirdi. Daha sonra aile şirketinde çalışmaya başladı. Gerek Trabzon’da gerekse İstanbul’da birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev aldı. Üniversite yıllarında İstanbul Beylikdüzü’nde yaşamaya başladı ve hayatının geri kalanını da bu ilçede sürdürüyor.

Bunu da Okuyabilirsin...  Anıl Çelik kimdir?

2009 yılında Cumhuriyet Halk partisinden Beylikdüzü’nde görev aldı. Daha sonra 2014 seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı oldu. 2019 yılında ise 2 kere yapılan seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi ve mazbatasını alarak görev yapmaya başladı.

Ekrem İmamoğlu ve Ailesine Dair Merak Edilenler

Ekrem İmamoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu eşi Dilek İmamoğlu ile 1995 yılında evlendi. 49 yaşındaki İmamoğlu’nun Semih, Mehmet Selim ve Beren İmamoğlu adlarında 2 erkek 1 kız çocuğu bulunuyor.

Ekrem İmamoğlu’nun Hayatından Öne Çıkanlar

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde doğan Ekrem İmamoğlu hayatı boyunca İstanbul’da yaşasa da Trabzon ile bağını hiç kesmedi. İstanbul’da özellikle de Beylikdüzü’nde birçok başarılı projeye damga vurdu. Oğlak burcu olan Ekrem İmamoğlu kahverengi saçlara sahiptir. Uzun boyu ile dikkat çekenEkrem İmamoğlu boyu ile net bilgilere ulaşılamadı. Ancak başarılı siyaset adamın 1.90 ile 2 metre arasında boyu olduğu düşünülüyor.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ömer Çelik kimdir?

Özel hayatına çok önem veren başarılı siyasetçi ailesi ile zaman geçirmeyi çok seviyor. Boş zamanlarında spor yapan Ekrem İmamoğlu gençlik yıllarında amatör olarak da futbol ve basketbol oynadı. Hatta sadece oynamakla kalmayıp Trabzonspor futbol ve basketbol takımlarında bir süre yönetici olarak görev aldı. Daha sonra ise siyaset hayatından dolayı spor hayatına ara verdi.

​​​

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak