Kimdir?

Edis Kimdir? Sevgilisi Kim?

Edis hakkında en çok merak edilen sorular Edis nereli ve kaç yaşında? 28 Kasım 1990 yılında Londra’da doğmuş olan Edis çocukluk dönemini İzmir’de geçirdi. Edis şarkıcı ve şarkı yazarı kimliğinin yanında bazı dizilerde de rol alan Edis ilk single parçası olan “Benim Ol” ile adını duyurdu ve ün kazandı.

Son dönemde başarılı şarkıları ve dansları ile adından sıkça bahsettiren Edis kimdir ve nerelidir, doğum tarihi nedir, evli midir, sevgilisi var mıdır? Gibi merak edilen sorun cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Edis Hakkında Merak Edilenler

Edis hakkında en çok merak edilen sorular Edis nereli ve kaç yaşında? 28 Kasım 1990 yılında Londra’da doğmuş olan Edis çocukluk dönemini İzmir’de geçirdi. Edis şarkıcı ve şarkı yazarı kimliğinin yanında bazı dizilerde de rol alan Edis ilk single parçası olan “Benim Ol” ile adını duyurdu ve ün kazandı. Bu parça ile Music Top TR listesinde ikinci sıraya kadar yükseldi. 2016 yılında yayınladığı “Dudak” isimli albümü ve 2017 yılında çıkardığı “Çok Çok” adlı single çalışmaları ile de yine ikinciliğe kadar yükseldi.

Bunu da Okuyabilirsin...  Fatih Savaş Kimdir? Nereli? Eşi Kim?

2011 – 2012 yıllarında Dinle Sevgili ve 2012 yılında Hayatımın Rolü dizilerinde rol aldı. Oyunculuk yaptığı sıralarda menajerinden müzisyenlik teklifi aldı ve Edis müzik hayatına başladı.

Müzik eleştirmenleri tarafından oldukça beğeni alan Edis, Kral TV müzik ödülleri başta olmak üzere birçok ödül töreninde en iyi çıkış yapan sanatçı ödülüne layık görüldü.

Eğitim Hayatı

Edis Londra’da dünyaya geldikten sonra yaklaşık 2 yaşlarındayken ailesinin İzmir’e dönme kararı almasıyla Türkiye’ye döndü. 4 yaşındayken piyano dersleri almaya başlayan Edis, ancak piyano derslerinde bile piyano çalmak yerine doğaçlama şarkı söylemeyi tercih etti.

İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde lise eğitimini tamamlayan Edis, İzmir Kent Orkestrası’nda solistlik de yaptı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Alfred Nobel Kimdir? Alfred Nobel'in Hayatı ve Nobel Ödülü

Daha sonra Galatasaray Üniversitesi’ni kazanarak iletişim fakültesinde okumak için İstanbul’a yerleşti. Galatasaray Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okurken İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazanarak orada da okumaya başladı. Daha sonra iki okulda okumanın zorluğundan dolayı İstanbul Üniversitesi’ni bıraktı.

İstanbul’a geldiğinde albüm yapmak için bağlantılar kurmayı denedi ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine bazı oyunculuk ajanslarına başvurdu ve bir süre oyunculuk yaptı.

Oyunculuk yaparken arkadaşları ile gittiği karaoke barda menajerinde şarkıcı olması yönünde teklif aldı ve müzik hayatına başladı.

Daha sonra Ozan Çolakoğlu ve Soner Sarıkabadayı gibi başarılı müzisyenler ile çalışan Edis sanat hayatına emin adımlar ile başarılı bir şekilde devam ediyor.

Diğer Merak Edilenler

Açık kahverengi saçlara ve kahverengi gözlere sahip. Edis’in boyu 1.80 cm ve kilosu 74. Edis sevgilisi olduğu söylenen Aylin Önce ile tekrar beraber olmaya başladı. 11 yıldır sevgili olan Edis ve Aylin geçtiğimiz aylarda ayrılmışlardı.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak