Norveç’te yer alan ve Lofoten adalarında bulunan Reine köyü, muhteşem doğası ile her yıl binlerce turisti kendine çekmeyi başarıyor…

Sakrisoya ve Hamnøya’nın güneyinde yer alan Reine kasabası, Kuzey Kutup Dairesi’nin 100 km üstündeki Moskenesøya Adası üzerine kurulu bir yerleşim yeri.

2018 yılında nüfusu 314 olarak tespit edilen Reine, Norveç’in en büyük haftalık dergisi olan Allers tarafından 1970’lerin sonlarında ülkenin en güzel köyü seçildi; bu süreçten sonra köy dışarıdan ziyaretler almaya başladı ve zamanla turistlerin akın ettiği bir yer haline geldi.

Dünyanın en güzel köyü: Reine 1 – reine1

Reine halkı, kırmızı ve beyaz renkli kulübelerde yaşamaktadır. Reine’de bulunan birçok balıkçı kabini gezginlerin konaklama durağı haline gelmiş durumda. Köyde sadece bir bakkal bulunması ise oldukça dikkat çekici.

İlginizi Çekebilir.  En İyi Kayak Merkezleri

Reine’ye gidenlerin mutlaka Reinebringen tepesine tırmanması tavsiye edilmektedir. Bu tepeye çıkanları, küçük gölet ve Lofoten adalarının da içinde olduğu destansı bir panoramik manzara karşılamaktadır.


Dünyanın en güzel köyü: Reine 2 – reine2

Reine sadece yaz aylarında değil aynı zamanda kış aylarında da ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bu şirin kasabada kuzey ışıkları daha güzel açıyla görülebilmektedir. Birçok fotoğrafçı buraya gelerek eşsiz fotoğraflar çekmektedir.

Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: Ortalama: ]

Yorumlar

Yorumlar