Kimdir?

Deniz Zeyrek Kimdir?

Deniz Zeyrek. Sözcü gazetesindeki köşe yazıları ile halkın dikkatini çeken gazeteci  Deniz Zeyrek hakkındaki bilgiler; Gazeteci Deniz Zeyrek 1972 senesinde Kars ilinin Susuz ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Ünlü gazetecinin boyu 1,72 cm iken kilosu ise 76 kg’dır. 47 yaşındaki Deniz Zeyrek liseyi Susuz ilçesinde bulunan Kazım Karabekir Öğretmen Lisesi’nde yatılı olarak okumuştur. Lise yıllarında ressam olmayı çok isteyen Zeyrek bir öğretmeninin önerisiyle kimyacı olmaya karar vermiştir. Sonrasında da Gazi Üniversitesi’nde Kimya bölümü okumuştur.

Deniz Zeyrek Nereli?

Gazetelerdeki köşe yazıları takip edilen Deniz Zeyrek nereli insanlar tarafından merak ediliyor. Ünlü gazeteci aslen Gürcistan kökenlidir. Ailesi göç edip Kars’a yerleşmiştir. Okul hayatını başarıyla bitiren gazetecinin ilk gazetecilik çalışmaları da üniversite yıllarında başlamıştır. Ancak gerçek anlamda gazeteci olarak 1994 yılında Evrensel gazetesinde çalışmaya başlamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Giritli Ali Aziz Efendi Kimdir? Kısaca Hayatı ve Eserleri

Gazetede kültür sanat muhabirliği yapan Zeyrek bir 1996 yılında Küba devrimi lideri Fidel Castro ile söyleşi yapmıştır. Bu söyleşi gazetecinin dış politika muhabirliğine geçmesini de sağlamıştır. Aynı yıl Evrensel gazetesinden ayrılarak Radikal gazetesinde muhabirlik yapmaya başlamıştır. Bu gazetede dış politika muhabirliği, Ankara temsilcisi ve Ankara haber müdürü gibi görevleri yerine getirdi. Deniz Zeyrek 2013 yılında gazete kapandığında ise Hürriyet gazetesine geçmiştir.

Bu yıldan itibaren gazetenin Ankara temsilciliğini de yapan 2018 yılında Hürriyet gazetesinden ayrılarak Sözcü gazetesine geçiş yapmıştır. Hala da aynı gazetede köşe yazıları yazarak okurlar tarafından takip edilmektedir.

Deniz Zeyrek Eşi

Sedat Semavi Gazetecilik ödülünü kazanan gazeteci Deniz Zeyrek evlidir. Deniz Zeyrek eşi Serap Zeyrek’te gazetecidir. Çiftin bu evlilikten Yağmur adlı bir kızları vardır. Köşe yazıları ile tanınan Deniz Zeyrek, Doğan Tılıç’ın Türkiye’de Gazetecilik kitabında da editör olarak yer almıştır. Ünlü gazetecinin hobi alanları ise resim yapmak ve plak dinlemektir. Kendine ait atölyesi olan Zeyrek orada müzik dinleyerek resimler yapmaktadır. Aynı zamanda genetik bilimi alanındaki gelişmeleri de yakından takip etmektedir. Gazetecilik dışında Deniz Zeyrek seçim zamanında Foxtv kanalında seçim sonuçlarını da yorumlayarak adını duyurmuştur.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak